Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
16 lipca 2013

Alarm bombowy na Zielonej [Aktualizacja]

Alarm bombowy na Zielonej [Aktualizacja]
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

We wtorek 16 lipca na terenie ulicy Zielonej zatrzymany został mężczyzna, który posiadał przy sobie materiały wybuchowe. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja zgłoszenie o mężczyźnie otrzymała przed godziną 12:00. W jednym z lokali gastronomicznych na osiedlu Arki Bożka znajdował się 43-latka, który chwalił się, że posiada materiały wybuchowe i groził, że wysadzi się w powietrze. Miał przy sobie trzy naboje górnicze wykonane z metanitu.

- Desperat najwyraźniej nie żartował, bowiem spod jego ubrań wystawały przewody elektryczne, a w dłoni trzymał baterię. Klienci lokalu próbowali obezwładnić mężczyznę, jednak ten wyrwał się i zaczął uciekać wzdłuż bloku mieszkalnego przy ulicy Wrzosowej - informuje policja.

Policjantom udało się złapać mężczyznę. Przeszkano również jego mieszkanie i znaleziono broń gazową

Policja najpierw oczyściła teren z osób postronnych (m.in. pobliskie przedszkole), a następnie wezwała grupę antyterrorystyczną z Katowic specjalizującą się w rozpoznaniu mindersko-pirotechnicznym. Przyjechali również funkcjonariusze z CBŚ oraz przewodnik z psem do rozpoznawania ładunków wybuchowych.

Mężczyzna został zatrzymany za posiadanie materiałów wybuchowych. Ze względu na stan nietrzeźwości, w jakim się znajdował został przesłuchany dopiero po wytrzeźwieniu. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za posiadanie materiałów wybuchowych oraz stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wandale zdemolowali skrzynkę i wyciągali listy Wandale zdemolowali skrzynkę i wyciągali listy

Uwaga! Na ul. Wrzosowej i Zielonej zmiana organizacji ruchu Uwaga! Na ul. Wrzosowej i Zielonej zmiana organizacji ruchu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Gość19.07.2013 20:39

Nie lepiej było go wysadzić, jak już się do tego palił ?

ben17.07.2013 22:13

Znowu ryl?

Gość17.07.2013 19:15

Z kąd on wzioł te materiały?

Stefan17.07.2013 13:18

Dobrze, że do niczego nie doszło. Kto wie co mogłoby się stać...

Gość17.07.2013 7:26

Śmiejecie się, a w pobliskim przedszkolu na Zielonej wiało grozą bo akcja podobno rozgrywała się na polance między blokiem a przedszkolem. Dobrze że policja działa kompleksowo bo gdyby coś się stało to byłaby ogromna tragedia.

do lit17.07.2013 7:07

sral(a) bys jakbys sie dowiedzial(a), ze twoj bliski jest niedaleko niebezpieczenstwa i do tego sa sprzeczne info

lit16.07.2013 19:37

a zrobiłby krzywde tym, co miał w siatce ? tj. tymi nabojami

Pokaż wszystkie opinie (24)