Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
17 lipca 2013

Aparatura za ponad 140 tys. zł trafiła do szpitala

Aparatura za ponad 140 tys. zł trafiła do szpitala
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

16 lipca władze miasta przekazały nową aparaturę medyczną na użytek Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Zakupiony sprzęt to nowoczesny skaner rentgenowski i wózkowanna.

Wśród zakupionych rzeczy znajduje się nowoczesny skaner  do cyfrowych kaset rentgenowskich, który umożliwia natychmiastowy dostęp do obrazu wykonanego w trakcie badania. Użytkownikiem skanera będzie Zakład Diagnostyki Obrazowej WSS nr 2.

Kolejnym sprzętem przekazanym przez UM jest wózek transportowo-kąpielowy, tak zwana wózkowanna o wartości 10 000 złotych. Swoje zastosowanie znajdzie w Izbie Przyjęć, gdzie służyć będzie do mycia w pozycji leżącej pacjentów po wypadkach, nieprzytomnych czy pacjentów bezdomnych. Wózek wyposażony jest w materac, dzięki czemu możliwe jest jego wykorzystanie jako wózek transportowy.

- Poprzedni skaner kupiliśmy 6 lat temu. Byliśmy wtedy jednym z pierwszych szpitali, który to zrobił. Przez ten okres zaczął się psuć, zdarzały się awarie, kilkudniowe przestoje. Dzięki drugiemu urządzeniu odciążymy te już pracujące. Stare będzie teraz skanerem awaryjnym - opowiada lekarz Jerzy Wróbel, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej w WSS Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!