Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
17 lipca 2013

Aparatura za ponad 140 tys. zł trafiła do szpitala

Aparatura za ponad 140 tys. zł trafiła do szpitala
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

16 lipca władze miasta przekazały nową aparaturę medyczną na użytek Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Zakupiony sprzęt to nowoczesny skaner rentgenowski i wózkowanna.

Wśród zakupionych rzeczy znajduje się nowoczesny skaner  do cyfrowych kaset rentgenowskich, który umożliwia natychmiastowy dostęp do obrazu wykonanego w trakcie badania. Użytkownikiem skanera będzie Zakład Diagnostyki Obrazowej WSS nr 2.

Kolejnym sprzętem przekazanym przez UM jest wózek transportowo-kąpielowy, tak zwana wózkowanna o wartości 10 000 złotych. Swoje zastosowanie znajdzie w Izbie Przyjęć, gdzie służyć będzie do mycia w pozycji leżącej pacjentów po wypadkach, nieprzytomnych czy pacjentów bezdomnych. Wózek wyposażony jest w materac, dzięki czemu możliwe jest jego wykorzystanie jako wózek transportowy.

- Poprzedni skaner kupiliśmy 6 lat temu. Byliśmy wtedy jednym z pierwszych szpitali, który to zrobił. Przez ten okres zaczął się psuć, zdarzały się awarie, kilkudniowe przestoje. Dzięki drugiemu urządzeniu odciążymy te już pracujące. Stare będzie teraz skanerem awaryjnym - opowiada lekarz Jerzy Wróbel, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej w WSS Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na operację będzie można zapisać się przez Internet Na operację będzie można zapisać się przez Internet

Zapisz się na bezpłatne badania Zapisz się na bezpłatne badania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!