Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 lipca 2013

Handlowcy z targowiska mają kolejny problem

Zły stan kanalizacji czy dziurawy parking to tylko kilka z wielu spraw, które trapią handlujących na starym targowisku przy ulicy Arki Bożka. Kupcy niedawno otrzymali umowy przedłużenia najmu, jednak tylko na półtora roku, a nie jak chcieli na 3 lata.

Handlowcom z targowiska zaproponowano krótsze umowy najmu niż zazwyczaj. W związku z tym zwrócili się o pomoc do komisji Polityki Gospodarczej i Bezrobocia. Ta postanowiła przedstawić ich sprawę na Sesji Rady Miasta. Radni wyrazili zgodę na podpisanie z kupcami umów o dzierżawę terenu pod stoiska na okres 3 lat. Jednym z warunków umowy ma być ujednolicenie swoich budek tak, aby całość ładnie się prezentowała. Miasto w tym czasie miało wykonać dokumentację, która umożliwiłaby remont kanalizacji.

Mimo, że jastrzębscy radni pozytywnie odnieśli się do wniosku kupców, ci dostali niedawno pisma informujące ich o tym, że umowy zostają podpisane ale na okres do końca 2014 roku, a nie na 3 lata. Taki kompromis nie satysfakcjonuje sprzedawców, którzy po remoncie chcieli handlować na tym terenie jeszcze kilkanaście lat.

- Takie działanie to lekceważenie Rady Miasta. Prezydent zignorował tym samym radnych i sprawę załatwił po swojemu. Powinien podjąć rozmowy z dzierżawcami, przedyskutować to ponownie z przewodniczącym Rady - skomentował sprawę Roman Foksowicz, radny klubu PO.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokeiści z Jastrzębia zdobyli Puchar Polski! Hokeiści z Jastrzębia zdobyli Puchar Polski!

JKH uległ góralom z Podhala Nowy Targ JKH uległ góralom z Podhala Nowy Targ

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość21.07.2013 10:40

czyżby pan prezydent miał w tym jakiś interes???

adam19.07.2013 13:07

Ujednolicić te zółte baraki!!!

hej18.07.2013 23:16

Trzeba odsunąć Janeckiego i dac szansę PiSowi. Sory, ale PiS jeszcze szansy nie miał, Ogiegło z PO miał i zrobił bajzel.

to handlujcie18.07.2013 22:13

ja bym chciał targ, ale jak kończe prace to budki pozamykane i zakupy moge tylko zrobić w markecie (których tak okropnie targowcy nienawidzą). Nie chce im sie do 17.00 postać z towarem - każdy chętnie by kupił, a tylko narzekają. Jesteście jedynie dla bezrobotnych i emerytów, a nie dla zwykłego uczciwie pracującego konsumenta - który chce kupić, ale nie może, bo na targu juz wszystko pozamykane. Jak nie chcecie handlować, to trzeba was zlikwidować i postawić tam market czynny do 21.00 - wtedy każdy uczciwie pracujący zakupy zrobi. Bo jak mnie 12 godzin nie ma, to gdzie mam iść? - tam gdzie handlują. Także całe narzekania to pic na wode.

Gość18.07.2013 15:05

nawet jeśli Foksowicz wyjdzie z inicjatywą to Janecki nie zrobi tego o co on prosi, to jasne

mieszkaniec18.07.2013 11:54

I kolejny raz Foksowicz pokazuje kim jest i że nie chce mu się nic robić! Jest radnym to dlaczego jako radny nie zadziałał w tej sprawie nie poszedł do sławika i do naszego władcy Marian. Mogłeś chociaż mydlić nam oczy panie romanie a tak wybory przegracie. Sorry ale jak widzę taką opozycje w tym mieście to mi ręce opadają Tylko mówią co złe marian robi i na tym się kończy zero inicjatyw !!!