Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
18 lipca 2013

Handlowcy z targowiska mają kolejny problem

Zły stan kanalizacji czy dziurawy parking to tylko kilka z wielu spraw, które trapią handlujących na starym targowisku przy ulicy Arki Bożka. Kupcy niedawno otrzymali umowy przedłużenia najmu, jednak tylko na półtora roku, a nie jak chcieli na 3 lata.

Handlowcom z targowiska zaproponowano krótsze umowy najmu niż zazwyczaj. W związku z tym zwrócili się o pomoc do komisji Polityki Gospodarczej i Bezrobocia. Ta postanowiła przedstawić ich sprawę na Sesji Rady Miasta. Radni wyrazili zgodę na podpisanie z kupcami umów o dzierżawę terenu pod stoiska na okres 3 lat. Jednym z warunków umowy ma być ujednolicenie swoich budek tak, aby całość ładnie się prezentowała. Miasto w tym czasie miało wykonać dokumentację, która umożliwiłaby remont kanalizacji.

Mimo, że jastrzębscy radni pozytywnie odnieśli się do wniosku kupców, ci dostali niedawno pisma informujące ich o tym, że umowy zostają podpisane ale na okres do końca 2014 roku, a nie na 3 lata. Taki kompromis nie satysfakcjonuje sprzedawców, którzy po remoncie chcieli handlować na tym terenie jeszcze kilkanaście lat.

- Takie działanie to lekceważenie Rady Miasta. Prezydent zignorował tym samym radnych i sprawę załatwił po swojemu. Powinien podjąć rozmowy z dzierżawcami, przedyskutować to ponownie z przewodniczącym Rady - skomentował sprawę Roman Foksowicz, radny klubu PO.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JKH GKS pokonany przez Podhale Nowy Targ JKH GKS pokonany przez Podhale Nowy Targ

Targowisko Miejskie zostanie zmodernizowane Targowisko Miejskie zostanie zmodernizowane

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość21.07.2013 10:40

czyżby pan prezydent miał w tym jakiś interes???

adam19.07.2013 13:07

Ujednolicić te zółte baraki!!!

hej18.07.2013 23:16

Trzeba odsunąć Janeckiego i dac szansę PiSowi. Sory, ale PiS jeszcze szansy nie miał, Ogiegło z PO miał i zrobił bajzel.

to handlujcie18.07.2013 22:13

ja bym chciał targ, ale jak kończe prace to budki pozamykane i zakupy moge tylko zrobić w markecie (których tak okropnie targowcy nienawidzą). Nie chce im sie do 17.00 postać z towarem - każdy chętnie by kupił, a tylko narzekają. Jesteście jedynie dla bezrobotnych i emerytów, a nie dla zwykłego uczciwie pracującego konsumenta - który chce kupić, ale nie może, bo na targu juz wszystko pozamykane. Jak nie chcecie handlować, to trzeba was zlikwidować i postawić tam market czynny do 21.00 - wtedy każdy uczciwie pracujący zakupy zrobi. Bo jak mnie 12 godzin nie ma, to gdzie mam iść? - tam gdzie handlują. Także całe narzekania to pic na wode.

Gość18.07.2013 15:05

nawet jeśli Foksowicz wyjdzie z inicjatywą to Janecki nie zrobi tego o co on prosi, to jasne

mieszkaniec18.07.2013 11:54

I kolejny raz Foksowicz pokazuje kim jest i że nie chce mu się nic robić! Jest radnym to dlaczego jako radny nie zadziałał w tej sprawie nie poszedł do sławika i do naszego władcy Marian. Mogłeś chociaż mydlić nam oczy panie romanie a tak wybory przegracie. Sorry ale jak widzę taką opozycje w tym mieście to mi ręce opadają Tylko mówią co złe marian robi i na tym się kończy zero inicjatyw !!!