Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
19 lipca 2013

Dwie nastolatki chciały ukraść słodycze ze sklepu

Dwie nastolatki chciały ukraść słodycze ze sklepu
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Sąd rodzinny będzie decydował o dalszym losie dwóch nastolatek, które w jednym ze sklepów kradły słodycze. Dziewczyny zostały ujęte przez ochroniarza sklepu.

W środę wieczorem policja przyjechała do jednego ze sklepów mieszczących się w centrum miasta. Interwencja dotyczyła dwóch nastolatek, które dokonały kradzieży.

- Sprawczyniami okazały się dwie mieszkanki naszego miasta w wieku 12 i 14 lat. Dziewczyny zostały ujęte przez ochronę chwilę po tym, jak wraz ze skradzionymi słodyczami chciały opuścić sklep - informuje policja.

Nastolatki zostały przekazane pod opiekę rodzicom. Ich dalsze losy zależeć będą od decyzji sądu rodzinnego.

- Niejednokrotnie zdarza się, że dzieci kradną nie tyle z potrzeby posiadania danej rzeczy, co z chęci „zaimponowania" rówieśnikom, poczucia adrenaliny, czy po prostu ze zwykłej ciekawości. Często nie zdają sobie przy tym sprawy, iż nawet najdrobniejsza kradzież niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje. Dalego apelujemy do rodziców, aby zwracali szczególną uwagę na to, w jaki sposób ich pociechy spędzają czas wolny - prosi jastrzębska komenda.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość220.07.2013 20:37

Niemal każde dziecko musi przejść przez kradzieże. Drobne ale jednak kradzieże. Trzeba umieć to rozegrać z dzieckiem aby wybić z głowy takie zabawy. Z jednej strony przestraszyć a z drugiej wybaczyć. To trudne. Sąd rodzinny to dobre gdy osoby w nim decydujące wiedzą jak się zachować. Wiedzą jak zniszczyć chęć kradzieży i ewentualnie zniszczyć bunt.

Mała Mi19.07.2013 17:53

Apelowanie nic nie da. Nawet jeśli rodzice będą próbowali jakoś wpłynąć na dzieci, to pod wpływem impulsu i poprzez słuchanie rówieśników i tak im ulegną prędzej czy później..

Gość19.07.2013 11:01

Niech się uczą, jeszcze tylko dziecko, żeby państwo płaciło alimenty i będą ustawione na kilka lat.