Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
19 lipca 2013

Wiadomo co z Diamentem. Będzie biurowiec

Wiadomo co z Diamentem. Będzie biurowiec
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa ma już pomysł na wykorzystanie zamkniętego przed kilkoma laty hotelu. W związku z rosnącymi potrzebami spółki na jego miejscu zostanie wybudowany nowoczesny biurowiec.

W piątek 19 lipca został rozstrzygnięty konkurs dla studentów Politechniki Śląskiej pt. "Opracowanie koncepcji architektonicznej nieczynnego budynku hotelu Diament w Jastrzębiu-Zdroju". Jego wyniki zostały ogłoszone w siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej, a całość połączono z wystawą pokonkursową. Pierwsze miejsce zajęła praca Piotra Graceka, Damiana Langera i Mateusza Rymara.

- Teraz projekty zostaną pokazane naszym pracownikom, następnie poprosimy Urząd Miasta o wystawienie projektów. Tam pojawia się najwięcej mieszkańców, powinni zobaczyć, co planujemy - mówił Jarosław Zagórowski, prezes zarządu JSW SA.

Na razie nie wiadomo, kiedy powstanie nowy budynek. Wszystko zależy od koniunktury, która obecnie nie pozwala na tak duże inwestycje. Najpierw jednak istniejący budynek zostanie wyburzony. Przez jakiś czas teren po wyburzeniu będzie stał niezagospodarowany, aż do momentu lepszej sytuacji gospodarczej. Wtedy JSW przystąpi do budowy nowego obiektu, który będzie Centrum Usług Wspólnych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Gość23.07.2013 6:18

dlaczego nie pokazali chociaż jednego projektu tutaj?

Gość22.07.2013 23:29

K...A taka firma a akcje ****** stoją. nie dadzą h...e zarobić na giełdzie. prezes won

Gość22.07.2013 12:14

Każda duża firma w większych miastach posiada takie żłobki:) Fajnie, że wreszcie to zagospodarują chociaż szkoda będzie Diamentu.. a jakiś mały hotelik o wyższym standardzie by się przydał w tym miejscu, ze względu na przyjezdnych sportowców (hala, lodowisko) no i jakieś delegacje pewnie do spółki z zagranicy też będą przyjeżdżać.

do gość22.07.2013 11:54

Nie trzeba być instytucją charytatywną, zeby otworzyć żłobek zakładowy, jest nawet w necie na ten temat, niektóre firmy to robią.

Gość21.07.2013 12:42

Wiem, że pewnie większość komentujących ten artykuł się ze mną nie zgodzi, ale JSW to nie jest instytucja charytatywna, żeby swój budynek przeznaczać na mieszkania komunalne czy żłobki, jak niektórzy by chcieli. To jest zadanie Urzędu Miasta, któremu najwidoczniej na tym nie zależy. UM również mógł wykupić hotel i zrobić tam coś z korzyścią dla całego miasta.

B.21.07.2013 11:27

Hoteli w Jastrzębiu nie brakuje,więc po co kolejny? Nie jesteśmy az tak oblegani przez turystów.Ja osobiscie miałabym pomysł na wybudowanie żłobka,przedszkola pod patronatem JSW-skoro kupili Diament.Z całą pewnością chętnych wsród pracowników jastrzębskich kopalń było by sporo

1G9K6S221.07.2013 10:33

Trochę szkoda "Diamentu", bo jest to najwyższy budynek w Subregionie Zachodnim. A z drugiej strony, to trochę mnie to wk...rwia, że zagórowski tak bardzo panoszy się w Jastrzębiu!!! Czy nie wystarczą mu kopalnie? czy musi niszczyć także nasze miasto?

Pokaż wszystkie opinie (30)