Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
24 lipca 2013

Niewidomi mogą jeździć tandemami z wolontariuszami

Niewidomi mogą jeździć tandemami z wolontariuszami

W internecie ruszyła strona pomagająca znaleźć osobom niewidomym wolontariusza, który pojedzie z nim na wycieczkę rowerową. Pierwsza taka wycieczka obyła się już w okolicach Jastrzębia-Zdroju.

Dzięki akcji „Niewidomi na tandemach” osoby niewidzące i wolontariusze mogą razem wybrać się na wycieczkę rowerem. Najpierw takie osoby muszą wypełniają formularz dostępny na stronie. Następnie koordynator na podstawie miejsca zamieszkania kontaktuje ich ze sobą, aby mogli ustalić szczegóły spotkania.

We wtorek odbyła się pierwsza wyprawa grupy, która poznała się przez stronę. Wycieczka odbyła się w okolicach Jastrzębia-Zdroju. Do tej pory w naszym mieście zgłosiło się dwóch wolontariuszy. W akcji bierze udział już ponad 40 miast z całej Polski.

- Baza działa dopiero od tygodnia, ale zainteresowanie jest spore. Tandem jest jedyną formą jazdy na dwóch kołach dostępną niewidomym. Dobry przewodnik nie tylko prowadzi rower, ale też opowiada o trasie, dzięki czemu niewidomy to na swój sposób widzi - powiedział Radiu Zet Kuba Terakowski, koordynator portalu.

Osoba chcąca zostać przewodnikiem nie musi mieć specjalnych kwalifikacji. Nie jest konieczne także posiadanie tandemu, ponieważ na stronie internetowej dostępna jest osobna baza umożliwiająca wypożyczenie go zainteresowanym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zabrakło 8 mln zł. Trzeba dołożyć pieniędzy Zabrakło 8 mln zł. Trzeba dołożyć pieniędzy

Będzie kontynuacja "Żelaznego Szlaku Rowerowego" Będzie kontynuacja "Żelaznego Szlaku Rowerowego"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość24.07.2013 16:33

i jeszcze zagadka dla naszych dociekliwych policjantów: Czy pasażer tandemu może być pod wpływem alkoholu?:)

Gość24.07.2013 16:14

A to w ogóle mamy jakichś niepełnosprawnych w Polsce? Przecież nawet toalet dla nich nie ma i krawężniki wysokie. Poza tym akcja wydaje się ciekawa o ile niewidomy jest w stanie wypełnić formularz na stronie, co poniekąd potwierdza tezę...