Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
25 lipca 2013

Podarują Szczęście Nikodemowi i Bartoszowi

Podarują Szczęście Nikodemowi i BartoszowiW poprzednim roku podczas festynu udało się uzbierać prawie 20 tys. zł
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

28 lipca w Parku Zdrojowym odbędzie się Festyn Charytatywny zorganizowany dla Nikodema Pastryka i Bartosza Mazura. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację chłopców.

Festyn rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00. Na scenie wystąpią zespoły Kumple Janosika, The October Leves oraz uczestniczka programu The Voice of Poland, Karolina Leszko z zespołem Fellows.

Poza koncertami uczestników czeka wiele atrakcji. Zjawi się m.in. 10-ta Graup Rekonstrukcyjna Jednostek Specjalnych Armii Amerykańskiej. Będzie też pokaz walk rycerskich i wystawa starych samochodów. Cały czas odbywać się będą też licytacje.

Pieniądze zbierane będą na 3-letniego Nikodema Pastryka, syna jednego z jastrzębskich hokeistów. Cierpi on na rdzeniowy zanik mięśni. Nie może samodzielnie wykonywać czynności. Musi być pod stałą opieką. Rehabilitacja jest bardzo kosztowna, a NFZ tylko w części pokrywa jej koszty.

Drugim chłopcem jest 5-letni Bartek Mazur, który przeszedł wirusowe zapaleniu mózgu. W wieku 3 i pół lat przestał chodzić, stracił wzrok i wszystkie nabyte wcześniej umiejętności. Teraz uczy się wszystkiego od nowa. Rozpoczęta rehabilitacja jest skuteczna, bo Bartek już widzi. Zaczął też ponownie chodzić.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmarł Nikodem Pastryk, syn zawodnika JKH Zmarł Nikodem Pastryk, syn zawodnika JKH

Zbierali pieniądze dla Nikodema i Bartka Zbierali pieniądze dla Nikodema i Bartka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Wojtek25.07.2013 22:34

Niestety nie możemy być w tym dniu, ale chętnie wpłacimy pieniążki. Czy można uzupełnić artykuł o numer konta ?