Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
30 lipca 2013

Potrącenie na Rybnickiej. 13-latka trafiła do szpitala

Potrącenie na Rybnickiej. 13-latka trafiła do szpitala
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W poniedziałek po południu doszło do potrącenia 13-letniej dziewczyny na ulicy Rybnickiej. Jak ustaliła policja, kierująca samochodem, który potrącił nastolatkę była trzeźwa.

Wypadek miał miejsce w poniedziałek 29 lipca po godzinie 14:00 na ulicy Rybnickiej. Jak wynika z relacji świadka zdarzenia, 13-latka razem z koleżanką chciała przejść na drugą stronę jezdni. Wybiegła na drogę wprost pod nadjeżdżającego seata arosa. Samochodem kierowała 26-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju. Jak ustaliła policja była ona trzeźwa.

- W wyniku potrącenia, nastoletnia jastrzębianka z ogólnymi potłuczeniami trafiła na dziecięcy oddział rybnickiego szpitala - informuje jastrzębka komenda.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach

Zaatakował ekspedientkę nożem Zaatakował ekspedientkę nożem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość31.07.2013 8:23

Jastrzębianin, masz rację, nawet nie pomyślą ile metrów musi mieć samochód, żeby się zatrzymać. Przy prędkości 50 km na godz. jest to 15-20 m, a jeżeli ślisko to nawet dwa razy więcej. Jeszcze te komentarze, a co się k... nie zatrzyma.

jastrzebianin30.07.2013 14:55

Nieraz widzę jak matka z dziećmi przechodzi nie po pasach przez jezdnię! Najgorsze jest dziwne myślenie typu "wejdę na pasy, kierowca musi się zatrzymać, a jak mnie potrąci to jego wina i jeszcze będę mieć odszkodowanie", tylko jeżeli do końca życia potrącona osoba będzie na wózku to już aż tak wesoło nie będzie.

Kierowca30.07.2013 12:38

Jeżdżę jak inni. Tam gdzie nie widzę nikogo na terenie miejskim jadę około 60km/godz lub ponad. Tam gdzie widzę dzieci, nawet z rodzicami zwalniam do 20km/godz. i mijam szerokim łukiem. Wiem do czego są zdolne dzieci. Potrafią się wyrwać rodzicom i wbiec pod samochód bo zobaczą po drugiej stronie coś interesującego. Często widzę, jak przede wszystkim matki, będące na spacerze z dzieckiem prowadzą swego maluszka od strony ulicy. To poważny błąd. Ostatnio kobiety z kompleksami za kierownicą jeżdżą szybciej i konsekwentnie realizują swoje prawa. Np. nie wpuszczą nikogo z bocznej ulicy nawet gdy same nie mogą jechać dalej z powodu małego korka.

Gość30.07.2013 11:47

Rodzice od dziecka uczą , jak przebiegać przez ulicę i jak to robić w miejscu niedozwolonym.