Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
30 lipca 2013

Potrącenie na Rybnickiej. 13-latka trafiła do szpitala

Potrącenie na Rybnickiej. 13-latka trafiła do szpitala
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W poniedziałek po południu doszło do potrącenia 13-letniej dziewczyny na ulicy Rybnickiej. Jak ustaliła policja, kierująca samochodem, który potrącił nastolatkę była trzeźwa.

Wypadek miał miejsce w poniedziałek 29 lipca po godzinie 14:00 na ulicy Rybnickiej. Jak wynika z relacji świadka zdarzenia, 13-latka razem z koleżanką chciała przejść na drugą stronę jezdni. Wybiegła na drogę wprost pod nadjeżdżającego seata arosa. Samochodem kierowała 26-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju. Jak ustaliła policja była ona trzeźwa.

- W wyniku potrącenia, nastoletnia jastrzębianka z ogólnymi potłuczeniami trafiła na dziecięcy oddział rybnickiego szpitala - informuje jastrzębka komenda.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kradł perfumy, bo chciał zarobić Kradł perfumy, bo chciał zarobić

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość31.07.2013 8:23

Jastrzębianin, masz rację, nawet nie pomyślą ile metrów musi mieć samochód, żeby się zatrzymać. Przy prędkości 50 km na godz. jest to 15-20 m, a jeżeli ślisko to nawet dwa razy więcej. Jeszcze te komentarze, a co się k... nie zatrzyma.

jastrzebianin30.07.2013 14:55

Nieraz widzę jak matka z dziećmi przechodzi nie po pasach przez jezdnię! Najgorsze jest dziwne myślenie typu "wejdę na pasy, kierowca musi się zatrzymać, a jak mnie potrąci to jego wina i jeszcze będę mieć odszkodowanie", tylko jeżeli do końca życia potrącona osoba będzie na wózku to już aż tak wesoło nie będzie.

Kierowca30.07.2013 12:38

Jeżdżę jak inni. Tam gdzie nie widzę nikogo na terenie miejskim jadę około 60km/godz lub ponad. Tam gdzie widzę dzieci, nawet z rodzicami zwalniam do 20km/godz. i mijam szerokim łukiem. Wiem do czego są zdolne dzieci. Potrafią się wyrwać rodzicom i wbiec pod samochód bo zobaczą po drugiej stronie coś interesującego. Często widzę, jak przede wszystkim matki, będące na spacerze z dzieckiem prowadzą swego maluszka od strony ulicy. To poważny błąd. Ostatnio kobiety z kompleksami za kierownicą jeżdżą szybciej i konsekwentnie realizują swoje prawa. Np. nie wpuszczą nikogo z bocznej ulicy nawet gdy same nie mogą jechać dalej z powodu małego korka.

Gość30.07.2013 11:47

Rodzice od dziecka uczą , jak przebiegać przez ulicę i jak to robić w miejscu niedozwolonym.