Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
1 sierpnia 2013

Ruszył remont drogi w Bziu za ponad 700 tys. zł

Ruszył remont drogi w Bziu za ponad 700 tys. zł
fot. R. Cebula / UM Jastrzębie

Ruszyły prace remontowe na odcinku drogi ulicy Świerczewskiego do terenów Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace potrwają trzy miesiące.

Przebudowywana jest droga w Bziu od skrzyżowania z ul. Świerczewskiego na długości 390 metrów. Z jezdni zerwany zostanie asfalt, wybudowana będzie kanalizacja deszczowa. Prace obejmują również zabezpieczenie istniejącego już wodociągu, wykonanie nowej jezdni, a także przebudowę zajazdów publicznych oraz fragmentów chodnika przy skrzyżowaniu z ul. Świerczewskiego.

- Zadanie jest dofinansowywane przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną w kwocie 200 tys. zł, a całkowita jego wartość to: 722.790,61 zł. Zakończenie prac planowane jest na październik 2013 roku - poinformował Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest sprzeciw na wydobycie węgla ze złoża w Bziu Jest sprzeciw na wydobycie węgla ze złoża w Bziu

Plac zabaw po zmroku -  miejscem harców wandali Plac zabaw po zmroku - miejscem harców wandali

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Jan04.08.2013 12:04

Na bziu zawsze wszystkiego się robi najwięcej i najszybciej,każdy wie dlaczego.

Władek04.08.2013 11:40

Wszystkie ulice w Jastrzębiu, które nawiedzonym kojarzyły się z PRL zostały zmienione. Mieszkańcy jak idioci chodzili po urzędach i zmieniali wszystkie dokumenty. Część została ukarana grzywnami za nie dopełnienie tego obowiązku. Została jedynie ulica Świerczewskiego w Bziu, bo historyk wiedział, że mieszkańcy by go zjedli, gdyby u siebie zrobił taki numer.
Oby przetrwać jeszcze ten rok - pod koniec października ( 2014 ) wyłączymy historyka.

Gość03.08.2013 8:06

Droga do KSSE, czyli droga donikąd.

do wszystkich01.08.2013 23:09

pajace! remontowana droga to zwykła dojazdówka z głównej drogi (Świerczewskiego) do KSSE, tzn. że nikt z mieszkańców tak znienawidzonego Bzia nią nie jeździ, no chyba ze akurat jest klientem w strefie. No ale nie ma się co dziwić takim komentom po takim tytule - brawo redakcja...

lol01.08.2013 21:46

No to będzie President Street ;)

do maestro01.08.2013 19:09

W bziu

Emilio01.08.2013 18:33

To na szczęście ostatnia kadencja Mariana bzianeckiego.
Tylko czy znajdzie sie godny gospodarz tego miasta???

Pokaż wszystkie opinie (10)