Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
6 sierpnia 2013

Rusza proces dotyczący korupcji w górnictwie

Rusza proces dotyczący korupcji w górnictwie
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Dziś rusza proces w sprawie korupcji w górnictwie. Wśród oskarżonych jest były prezes JSW Leszek J., a także byli dyrektorzy kopalń: Zofiówka, Borynia i kilku pracowników biura zarządu JSW.

Pierwsza rozprawa odbędzie się 6 sierpnia przed sądem okręgowym w Katowicach, gdzie na ławie oskarżonych zasiądzie 25 osób. O przyjmowanie łapówek oskarżeni zostali byli dyrektorzy kopalń: Zofiówka, Krupiński, Borynia, Szczygłowice, Staszic i Wieczorek oraz kilku pracowników biura zarządu JSW. Wśród oskarżonych są także prezesi Kompanii Węglowej Mirosław K. oraz Maksymilian K., były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Leszek J. oraz były prezes Katowickiego Holdingu Węglowego Stanisław G.

W trakcie śledztwa prokuratura ustaliła, że w latach 2003-2008 oskarżeni przyjęli łapówki o wartości ponad 3 milionów złotych. Pieniądze miały wpłynąć na wyniki przetargów, a także na szybszą realizację faktur, jakie firmy dostarczały kopalniom. Według prokuratury pracownicy JSW mogli przyjąć łącznie od 70 do 300 tysięcy złotych korzyści majątkowych.

Wszystkim oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Wiceminister energii pożegna się z resortem? Wiceminister energii pożegna się z resortem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
hej07.08.2013 22:31

nic im nie zrobią, to grube ryby, ich prawo nie dotyczy./

Prawdomowny07.08.2013 17:05

A co z lapowkami za przyjecia do pracy 'pod kopalnia' - to dopiero jest granda w bialy dzien. Jak sie nie ma tatusia, tescia czy innego wujka to trzeba smarowac pasozytom, ktorzy niejednokrotnie potrafia krzyknac kilkanascie tysiecy zlotych za polecenie. Czemu nikt o tym glosno nie mowi ani nie pisze? Starzy komunisci, solidaruchy - dzisiaj to juz nie ma znaczenia bo graja do jednej bramki. Ekipa trzymajaca wladze na kopalniach. Wszystko po rodzinie a jak nie to kasa kasa. Na szczycie nikogo nie zakmna, zwyczajna roszada stanowisk i tyle. Powinni zasypac, zalac i zaorac ten kopalniany syf..

aa07.08.2013 10:25

nikt nie bedzie siedział ....

hooligan\\\\\\\'s06.08.2013 20:41

Mam nadzieje, że Józef P. pójdzie pierdzieć, a w tedy na celi go "dojadą". Tym razem "dzień świra" będzie dla niego na celi. Załoga czeka na krwawego Józia

Gość06.08.2013 17:17

O ile procent spadły ceny akcji?

Prezes06.08.2013 16:54

Proces odroczony hahhahhaha

Gość06.08.2013 16:11

wtedy tyle nie zarabiali

Pokaż wszystkie opinie (10)