Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
9 sierpnia 2013

Przejadą 13 państw by zdobyć pieniądze dla koleżanki

Przejadą 13 państw by zdobyć pieniądze dla koleżanki

Ośmiu studentów z krakowskich uczelni chce przejechać 6500 km i zebrać pieniądze potrzebne na zakup protezy dla swojej koleżanki. Spośród nich, czterech to mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju.

Celem podróży jest hiszpański Buñol, gdzie 28 sierpnia odbywa się La Tomatina – bitwa na pomidory. Zanim dotrą jednak na miejsce przejadą 13 krajów i będą prowadzić aukcje charytatywne licytując charakterystyczne dla danego regionu przedmioty.

Do Buñol pojadą Łukasz Szata,  Rafał Sałek, Maciej Pawlik, Patryk Samborski, a także pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Adam Trzaskalik, Kacper Ciaś, Michał Szulik i Marcin Koba.

Pieniądze zebrane przez nich pomogą w zakupie protezy, która umożliwi ich koleżance Joannie Chałupie powrót do samodzielnego życia. W grudniu 2012 roku dziewczyna wpadła pod pociąg i straciła nogę.

- Wyprawa zapowiada się niesamowicie. Możliwość podróżowania po całej Europie z grupą bliskich przyjaciół brzmi naprawdę fantastycznie. Do tego fakt, że możemy w jakimś stopniu pomóc naszej koleżance Joasi. Jedziemy po niezapomniane wspomnienia, ale również w słusznej sprawie - mówi Rafał Sałek.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość12.08.2013 22:50

Chłopaki już wyjechali z Berlina.

Zbyszko09.08.2013 13:47

Fajne przedsiewzięcie! Powodzenia chłopaki :)

de09.08.2013 13:10

niezapomniane właśnie wspomnienia...

ben09.08.2013 12:55

świetny pomysł!!! precz z malkontentami typu lekarz

lekarz09.08.2013 12:12

Do JK: Dobrze to by było jakby NFZ kupił protezę i przywrócił dziewczynę do normalnego życia.

JK09.08.2013 11:36

DOBRZE! :) Powodzenia i szerokiej drogi :)