Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
21 sierpnia 2013

Policjanci złapali ponad 160 pijanych kierowców

Policjanci złapali ponad 160 pijanych kierowców
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od początku roku jastrzębscy policjanci zatrzymali 161 nietrzeźwych kierowców. Większość z nich została zatrzymana w trakcie akcji takich jak "Trzeźwość".

Na terenie Jastrzębia-Zdroju w okresie od stycznia do sierpnia złapano 161 kierowców będących pod wpływem alkoholu. 114 spośród zatrzymanych miało we krwi więcej niż pół promila. 14 nietrzeźwych kierowców było sprawcami jedenastu kolizji i trzech wypadków drogowych, w których ranne zostały trzy osoby.

W czasie ostatniej akcji "Trzeźwość" policjanci skontrolowali 600 kierowców. Wśród nich były trzy osoby będące pod wpływem alkoholu. Pierwszym złapanym na jeździe na podwójnym gazie był 56-letni mieszkaniec Wodzisławia, który miał w organizmie prawie promil. Następny nietrzeźwy kierowca wpadł na ulicy Libowiec. 48-letni jastrzębianin miał w wydychanym powietrzu blisko promil. Ostatnim zatrzymanym w wyniku akcji był 50-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1 promil alkoholu.

- Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które, poza utratą prawa jazdy, grozi nawet dwuletni pobyt w więzieniu - apeluje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Prawdomowny22.08.2013 15:16

Czyli jednak mimo informacji o kontrolach jelenie sie znajduja.. Dobra akcja.

Oi21.08.2013 15:28

Stańcie sobie pod Jas-Mosem w godzinach 13-15 i zatrzymujcie co 5-tego kierowcę, a w tydzień podwoicie swój wynik.