Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
23 sierpnia 2013

Remont w Parku Zdrojowym potrwa do jesieni

Remont w Parku Zdrojowym potrwa do jesieni
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Odnowienie najbardziej reprezentacyjnej części miasta, czyli Parku Zdrojowego rozpoczęło się w 2012 roku od wyremontowania Domu Zdrojowego i kawiarenki. Obecnie trwa remont ścieżek i oświetlenia. Wykonano już większość prac.

W te wakacje przeprowadzane są prace remontowe, które obejmują 800 m2 terenu parku. Zgodnie z planem wykonywane są nowe nawierzchnie ścieżek. Zostaną one pokryte łupkami wysokogórskimi, specjalnym żwirem i kamieniem naturalnym. Montowane są nowe lampy oświetleniowe. Przeprowadzane jest również czyszczenie, malowanie i konserwacja istniejących słupów a także wymiana kabli oświetleniowych. W sumie zrealizowano już 60% zaplanowanych robót.

Prace zakończone mają zostać do jesieni, na ich wykonaniu Urząd Miasta wyda 300 tysięcy złotych.

Prace remontowe rozpoczęły się od modernizacji Domu Zdrojowego. Na ten cel z miejskiej kasy przeznaczono 655 tysięcy złotych. Odnowiono wtedy budynek i wybudowano m.in. pochylnie dla osób niepełnosprawnych. Następną inwestycją było zrekonstruowanie budynku dawnej pijalni wód, w którym obecnie mieści się kawiarenka. Dzięki remontowi za 1,3 mln złotych może ona funkcjonować przez cały rok. Wcześniej z powodu braku ogrzewania musiała być zamykana na zimę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Zniszczył samochód na parkingu Zniszczył samochód na parkingu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
hej25.08.2013 23:09

Nie ma sensu porównywać parku jastrzębskiego do pszczyńskiego, bo pszczyński ma 156 ha, a jastrzębski zaledwie 18 ha, z czego część jest w dodatku zaniedbana.
Jastrzębski Park Zdrojowy można porównywać do karwińskiego parku zdrojowego, bo tamten też jest mały. W Karwinie mają brzydszy Dom zdrojowy, ale plusem jest most-deptak nad Olzą zaraz obok. Drugi plus dla Karwiny jest też taki, ze tam nadal są kuracjusze..

www25.08.2013 14:17

Byłem w parku w Pszczynie i ten Nasz park to się kryje.

.23.08.2013 13:14

byłem w zeszłym roku, nic ciekawego - piwo - same koncerniaki, czyli to co w każdym sklepie, hamburgery, jakieś też ciastka, porażka.

MrsEg23.08.2013 12:43

Był ktoś w kawiarence? Dużo ludzi? Drogo? Fajnie tam?

???23.08.2013 12:33

a co z tężnią? Obrazki pokazali i tyle? OWN też ładnie wyglądał na obrazkach, jeszcze przed wyborami i na obrazkach się skończyło. Obrazkiem Polska i Jastrzębie stoi.
JSW też to podłąpało i też co jakiś czas prezentuje obrazki, a to biurowca, a to rekultywacji hałd i wszyscy się cieszą, bo ładne obrazki.