Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
30 sierpnia 2013

"Trzeźwe przewozy" i 170 sprawdzonych kierowców

"Trzeźwe przewozy" i 170 sprawdzonych kierowców
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W środę na terenie całego miasta w godzinach od 4:00 do 8:00 policja przeprowadzała kontrole pod hasłem "Trzeźwe przewozy". Szczególną uwagę policjanci zwracali na kierowców m.in. prywatnego transportu osób.

Celem przeprowadzonej akcji było wyeliminowanie osób, które za kierownicę autobusu czy busa wsiadały po spożyciu alkoholu. W trakcie czterech godzin wzmożonych kontroli przebadano 170 kierowców i zatrzymano 4 osoby, które nie powinny prowadzić.

Kilka minut przed godziną 7:00 na ulicy Rybnickiej funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego 22-latka. Mężczyzna jadąc oplem astrą na widok patrolu skręcił w przeciwnym kierunku łamiąc jednocześnie obowiązujący na tej drodze nakaz jazdy w lewo. Po zatrzymaniu jastrzębianina do kontroli okazało się, że ma on w organizmie prawie promil.

W trakcie akcji zatrzymano jeszcze trzy inne osoby, które wsiadły za kierownicę na podwójnym gazie.

- Kierowcom, którzy popełnili wykroczenie, poza utratą prawa jazdy grozi kara aresztu lub wysokie grzywny, natomiast 22-latek może trafić do więzienia nawet na dwa lata - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nocna pijalnia alkoholu przy fontannie solankowej Nocna pijalnia alkoholu przy fontannie solankowej

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!