Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
5 września 2013

W Jastrzębiu powstanie 5 nowych parkingów

W Jastrzębiu powstanie 5 nowych parkingów
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na terenie miasta powstaną nowe place zabaw, parkingi i sieć monitoringu. Całość będzie zrealizowana z pieniędzy pożyczonych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Walne Zgromadzenie Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej zgodziło się na ponowne przystąpienie do europejskiego programu Jessica. Dzięki temu na ulicach Pomorskiej, Jasnej i Krakowskiej powstaną place zabaw, wybudowane zostaną także parkingi na Poznańskiej, Pomorskiej, Kurpiowskiej, Marusarzówny i Krakowskiej. Spółdzielnia zainwestuje również w sieć monitoringu, który obejmie ulice Pomorską, Jasną, Krakowską, Poznańską, Kurpiowską i Marusarzówny. Kamery zostaną podłączone do monitoringu miejskiego.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 1,4 mln złotych. Na jej realizację Bank Ochrony Środowiska udzielił Spółdzielni miliona złotych pożyczki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Prace rozpoczną się w październiku i mają zostać zakończone jesienią przyszłego roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Stały monitoring obciążeń statycznych na dachach gwarancją bezpieczeństwa Stały monitoring obciążeń statycznych na dachach gwarancją bezpieczeństwa

Powstają kreatywne place zabaw na osiedlach Powstają kreatywne place zabaw na osiedlach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Gościu08.09.2013 20:08

Monitoring, jak udowadnia praktyka w naszym mieście niewiele daje. A koszt jest duży. Zanim się go uruchomi należy go unowocześnić aby jakość nagrań była lepsza. Postęp w rejestracji obrazu jest ogromny i można teraz unowocześnić cały monitoring z lepszym skutkiem.

fado07.09.2013 20:32

Zgadzam się z innymi opłaty w Wspólnocie Mieszkaniowej to koszar może ktoś mający troche więcej wolnego czasu i ochoty zabrałby się za to żeby dojść do tego dlaczego czynsze są takie wysokie w porównaniu do spółdzielni mieszaniowych .

www07.09.2013 12:34

Wspólnota opłaty za centaralne ogrzewanie ma 100% większe niż w spółdzielniach . Jak to jest możliwe w tym samym mieście?

www07.09.2013 12:29

Wspólnota mieszkaniowa nic nie umie z Unii zrobić. komunistyczna instytucja

Gość06.09.2013 15:35

Może plac zabaw na Moszczenicy !!!!!!!!!
???

JKH06.09.2013 10:43

A ja się pytam co powstanie na Kaszubskiej... Nie ma gdzie zaparkować, w Wyrwigroszu pracują Roberty Kubice a policja nic sobie z tego nie robi.... Kiedy z tym zostanie zrobiony porządek !

Hondacbr1105.09.2013 20:25

No zrobią parking i znowu postawią bezprawny znak jak na Osiedlu 1000 Lecia

ZAKAZ PARKOWANA TYŁEM, który to nie ma żadnego podkładu w przepisach drogowych i wewnetrznych spółdzielni. Jedynie w prawie budowlanym coś takiego jest a prawa budowlanego kierowcy nie mają obowiązku znać. Dodatkowo inaczej by wyglądało jak by zamiast pisac ordyrnarnie ZAKAZ. Lecz znak o treści 'Prosimy parkować przodem do budynku"

Pokaż wszystkie opinie (18)