Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
5 września 2013

W Jastrzębiu powstanie 5 nowych parkingów

W Jastrzębiu powstanie 5 nowych parkingów
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na terenie miasta powstaną nowe place zabaw, parkingi i sieć monitoringu. Całość będzie zrealizowana z pieniędzy pożyczonych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Walne Zgromadzenie Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej zgodziło się na ponowne przystąpienie do europejskiego programu Jessica. Dzięki temu na ulicach Pomorskiej, Jasnej i Krakowskiej powstaną place zabaw, wybudowane zostaną także parkingi na Poznańskiej, Pomorskiej, Kurpiowskiej, Marusarzówny i Krakowskiej. Spółdzielnia zainwestuje również w sieć monitoringu, który obejmie ulice Pomorską, Jasną, Krakowską, Poznańską, Kurpiowską i Marusarzówny. Kamery zostaną podłączone do monitoringu miejskiego.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 1,4 mln złotych. Na jej realizację Bank Ochrony Środowiska udzielił Spółdzielni miliona złotych pożyczki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Prace rozpoczną się w październiku i mają zostać zakończone jesienią przyszłego roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zakończył się remont parkingu przy ul. Podhalańskiej Zakończył się remont parkingu przy ul. Podhalańskiej

JSW: Będzie monitoring górników  JSW: Będzie monitoring górników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Gościu08.09.2013 20:08

Monitoring, jak udowadnia praktyka w naszym mieście niewiele daje. A koszt jest duży. Zanim się go uruchomi należy go unowocześnić aby jakość nagrań była lepsza. Postęp w rejestracji obrazu jest ogromny i można teraz unowocześnić cały monitoring z lepszym skutkiem.

fado07.09.2013 20:32

Zgadzam się z innymi opłaty w Wspólnocie Mieszkaniowej to koszar może ktoś mający troche więcej wolnego czasu i ochoty zabrałby się za to żeby dojść do tego dlaczego czynsze są takie wysokie w porównaniu do spółdzielni mieszaniowych .

www07.09.2013 12:34

Wspólnota opłaty za centaralne ogrzewanie ma 100% większe niż w spółdzielniach . Jak to jest możliwe w tym samym mieście?

www07.09.2013 12:29

Wspólnota mieszkaniowa nic nie umie z Unii zrobić. komunistyczna instytucja

Gość06.09.2013 15:35

Może plac zabaw na Moszczenicy !!!!!!!!!
???

JKH06.09.2013 10:43

A ja się pytam co powstanie na Kaszubskiej... Nie ma gdzie zaparkować, w Wyrwigroszu pracują Roberty Kubice a policja nic sobie z tego nie robi.... Kiedy z tym zostanie zrobiony porządek !

Hondacbr1105.09.2013 20:25

No zrobią parking i znowu postawią bezprawny znak jak na Osiedlu 1000 Lecia

ZAKAZ PARKOWANA TYŁEM, który to nie ma żadnego podkładu w przepisach drogowych i wewnetrznych spółdzielni. Jedynie w prawie budowlanym coś takiego jest a prawa budowlanego kierowcy nie mają obowiązku znać. Dodatkowo inaczej by wyglądało jak by zamiast pisac ordyrnarnie ZAKAZ. Lecz znak o treści 'Prosimy parkować przodem do budynku"

Pokaż wszystkie opinie (18)