Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
6 września 2013

W Jastrzębiu będzie budżet obywatelski?

W Jastrzębiu będzie budżet obywatelski?
fot. jastrzebieonline.pl

Na najbliższym zebraniu Rady Miasta rozpatrywany będzie projekt uchwały, dotyczący wprowadzenia w Jastrzębiu-Zdroju budżetu partycypacyjnego.

26 września na posiedzeniu Rady Miasta, radni będą głosować nad przyjęciem uchwały zobowiązującej prezydenta miasta do wprowadzenia w Jastrzębiu-Zdroju budżetu partycypacyjnego. Projekt przygotowany został przez klub radnych Platform Obywatelskiej. Zakłada on, że do końca 2014 roku, o tym, na co wydana zostanie część środków przeznaczonych na inwestycje podejmować będą mieszkańcy osiedli.

Podobne rozwiązanie budżetowe funkcjonuje już na terenach sołectw. Na początku sierpnia mieszkańcy Bzia zdecydowali, że za pieniądze kupią scenę. 17 września, w sprawie budżetu sołeckiego spotkają się mieszkańcy Moszczenicy.

Od marca 2013 roku o wprowadzenie budżetów obywatelskich postulowali członkowie Niezależnej Inicjatywy Mieszkańców. Przygotowali oni petycję do radnych Rady Miasta, w której przekonują do podjęcia uchwały. Mieszkańcy swoje poparcie mogą wyrazić podpisując w internecie petycję.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja

Policja: Zatrzymali go w autobusie Policja: Zatrzymali go w autobusie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
etkinson07.09.2013 15:01

Zmudzinski z 7 głosami na prezydenta, a pani cz. (emerytowana urzedniczka) na vice. Drżyjcie urzędnicy, niewielu jest takich, których ona lubiła.

Gość07.09.2013 10:03

teraz OSIEDLA jutro ULICE , za tydzień bloki .a ja w klatce 37 mieszkam rozumiem ze muszę czekać do przyszłego miesiąca.

only06.09.2013 17:25

oki, niech tak będzie, ale pod warunkiem, że Urząd Miejski zmniejszy się o połowę, połowa urzędasów siedzi tam nie wiadomo po co, nudzą się, udają, że pracują, pasożyty

odpowiedzialny06.09.2013 15:25

Ja mam lepszą propozycję. Odpowiednią część która ma być przeznaczona na obywatelski wyrzucić z wydatków budżetu bo jak wiadomo zostanie zmarnowana. W tej sytuacji miasto (czyli wszyscy) zaoszczędzi. A zwolennikom obywatelskiego wzamian proponuję zrzutkę jak tak bardzo lubią dzielić cudze pieniądze to niech podzielą swoje.