Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
9 września 2013

PUP pomoże założyć własny biznes

PUP pomoże założyć własny biznes
fot. jastrzebieonline.pl

Osoby bezrobotne zainteresowane prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, mogą otrzymać pomoc w Państwowym Urzędzie Pracy. Rozpoczęła się rekrutacja do projektu, w którym można otrzymać dofinansowanie.

Rusza projekt "Kierunek przedsiębiorczość", w związku z tym w dniach od 9 do 26 września, przeprowadzona będzie rekrutacja osób chętnych do wzięcia w nim udziału. Osoby bezrobotne, które zdecydują się na udział w projekcie i przejdą rekrutację, otrzymają opracowany dla nich indywidualny plan działania. Następnie wezmą udział w szkoleniach związanych z przygotowaniem do prowadzenia własnej działalności. Ostatnim etapem przedsięwzięcia będzie założenie własnego biznesu, na który otrzyma się dofinansowanie w wysokości około 21 tys. zł.

Zainteresowani projektem powinni złożyć formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami w siedzibie powiatowego urzędu pracy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębski Urząd Pracy wyróżniony Jastrzębski Urząd Pracy wyróżniony

Wiele ścieżek kariery w Jastrzębiu Wiele ścieżek kariery w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
bor10.09.2013 21:50

zawsze będą tacy, co im się takie programy będą podobać i tacy którzy je będą negować, a ja myślę, że dla ludzi z wizją, którzy nie maja kasy na start, ani nie mogą liczyć na kredyt w banku, to takie programy są sporą szansą:) znam sporo osób, które dzięki takim programom czy konkursom, gdzie nagrodą było otrzymania dofinansowania, się udało otworzyć biznes i dalej z sukcesem go prowadzą:) oczywiście sporo zależy od rodzaju działalności, od tego, jak kto się reklamuje i czy w ogóle to robi, bo np. jedni sobie zrobią stronę www, inni się ogłoszą w bazie firm typu panorama firm, żeby się ludzie o nich z okolicy dowiedzieli, inni będą rozdawać ulotki, a jeszcze inni nie będą robić nic, tylko liczyć, że ktoś ich poleci dalej... a tak naprawdę sporo zależy od chęci, zaangażowania i innowacyjności prowadzonego biznesu, bo im ciekawszy projekt, tym można liczyć na większe zainteresowanie otoczenia. wiele tez zależy od rynku, nabywców i konkurencji, wiadomo trzeba uwzględnić wiele czynników i mieć nadzieję, że się uda:)

do miomngf10.09.2013 16:28

Skąłdki to nie jest podatek, wbij sobie to do głowy i nie filozofuj./

do do "."10.09.2013 16:26

a jaką to działalność prowadzisz?
Bo jednak prawda jest taka, ze większość zamyka po roku.

do "."10.09.2013 11:58

Gadania ograniczonego polaczka. Rok temu otrzymałem od PUP dofinansowanie na niecałe 20 tys. Firmę prowadzę do dziś - nikt mnie nie kontrolował, nie nasyłal prawników i nie wymagał dostarczania papierów. Jedyne co przed okres roku musiałem im dostarczyć to zaświadczenie ze skarbówki i zus po pół roku działalności (a później po roku) o tym, że nie zalegam ze składkami i prowadzę nadal działalność.

Przegrani zawsze będą się bać i siać zamęt. Dlatego przegrywają.

miomngf10.09.2013 9:08

ubezpieczenie tez jest forma opodatkowania, . Żeby się odzywać warto się orientować cokolwiek.

krzyh09.09.2013 19:24

ehhh pup szkoda słów na ten ośrodek bezrobocia

@@@09.09.2013 16:03

zgadzam się z ,, P. Kropka" niestety mówi prawdę!!!

Pokaż wszystkie opinie (14)