Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
9 września 2013

Damian Zawierucha drugi na MP w półmaratonie

Damian Zawierucha drugi na MP w półmaratonieZdjęcie archiwalne
fot. Montrail Team

8 września w Pile, odbyły się Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Linię mety przebiegło 2431 zawodników. Wśród nich na podium znalazł się mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, Damian Zawierucha.

Trasa półmaratonu miała długość ponad 21 km. Zawodnicy startowali z Alei Wojska Polskiego i kończyli bieg na Placu Zwycięstwa. Wśród biegaczy, oprócz reprezentantów Polski byli również przedstawiciele Kenii, Bułgarii i Ukrainy. Aby bieg w maratonie został uznany, należało go ukończyć w mniej niż 3 godziny.

Jako pierwszy na metę dobiegł Joshua Munywoki z Kenii, który uzyskał czas 1:03:05. Damian Zawierucha, reprezentant Jastrzębia-Zdroju ukończył półmaraton na 13. pozycji z czasem 1:11:54. W swojej kategorii wiekowej był 2.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kenijczyk triumfuje w Jastrzębskiej Dziesiątce Kenijczyk triumfuje w Jastrzębskiej Dziesiątce

We wrześniu psy będą miały nowy wybieg We wrześniu psy będą miały nowy wybieg

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
aa12.09.2013 10:51

Wielki szacunek stracić tylko tyle do kenijczyka.

Atal09.09.2013 17:31

Tytuł jak na onecie...
Jakby miał 70 lat to byłby pierwszy mimo że ukończyłby ostatni?