Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
10 września 2013

Zakończono prace nad szerokopasmowym internetem

Zakończono prace nad szerokopasmowym internetem
fot. sxc.hu

W piątek w Domu Zdrojowym, odbędzie się uroczyste przekazanie sieci szerokopasmowego internetu. W trakcie spotkania omówione zostaną możliwości, jakie daje ta inwestycja.

W związku z zakończeniem prac nad szerokopasmowym dostęp do internetu, 13 września w Domu Zdrojowym, odbędzie się uroczyste spotkanie, dotyczące oddania sieci do użytku. Realizator projektu, który będzie obecny, omówi techniczną stronę inwestycji.

Prace na szerokopasmowym Internetem rozpoczęły się pod koniec września 2012. W Jastrzębiu ułożono 25 kilometrów sieci światłowodowej. Zgodnie z umową sieć miała być gotowa na przełomie kwietnia i maja, ale z powodu niesprzyjającej aury prace przerwano. Z szerokopasmowego Internetu korzystać będzie 60 obiektów. W planach jest również utworzenie hot spotów na terenie miasta oraz udostępnienie części sieci na zasadzie dzierżawy dla operatorów.

Koszt projektu to 15,2 mln złotych, z czego 11,2 mln zł to dofinansowanie uzyskane z Unii Europejskiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Znieważenie internetowe, kiedy policja zapuka do twoich drzwi Znieważenie internetowe, kiedy policja zapuka do twoich drzwi

Internet domowy bez limitu Internet domowy bez limitu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
znawca_tematu13.09.2013 1:28

Hot Spoty powinni stawiać sami obywatele po podpisaniu specjalnych umów z naszym miastem. Jeśli będzie robić to miasto, dostęp do internetu będzie ograniczony. Oczywiście pomijam centrum miasta gdzie problemu raczej z tym nie będzie. Jednak im dalej od centrum, tym gorzej dla użytkowników. W ostateczności wszystko okaże się farsą. Tylko umowy członków spółdzielni mieszkaniowych i ustalanie podczas posiedzeń rady osiedla miejsc na hot spoty, może sprawić, że dostęp do tego internetu będzie bardzo wydajny. Obsługą winni także zająć się mieszkańcy. Wtedy oni będą decydować o jakości nadawanego sygnału, a nie miasto, które w oczywisty sposób zrujnuje całą infrastrukturę.

www12.09.2013 21:23

koszt 250 tys na obiekt. skandal

kat10.09.2013 19:41

ale rozrzutna ta unia całe 11zł i 20 groszy żeby nam się we łbach nie poprzewracało z tego dobrobytu

mbit10.09.2013 19:36

13 września - piątek... lepszej daty nie było :P

miomngf10.09.2013 17:26

15 mln po to by tylko 60 obiektow mialo dostep do neta :) heh

Tobi10.09.2013 16:38

Czekamy na darmowe Hot-Dogi

łóó10.09.2013 16:37

To teraz wszystkie grubasy się cieszą, ze się zmieszczą do fejsbuka.

Pokaż wszystkie opinie (15)