Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
10 września 2013

Zakończono prace nad szerokopasmowym internetem

Zakończono prace nad szerokopasmowym internetem
fot. sxc.hu

W piątek w Domu Zdrojowym, odbędzie się uroczyste przekazanie sieci szerokopasmowego internetu. W trakcie spotkania omówione zostaną możliwości, jakie daje ta inwestycja.

W związku z zakończeniem prac nad szerokopasmowym dostęp do internetu, 13 września w Domu Zdrojowym, odbędzie się uroczyste spotkanie, dotyczące oddania sieci do użytku. Realizator projektu, który będzie obecny, omówi techniczną stronę inwestycji.

Prace na szerokopasmowym Internetem rozpoczęły się pod koniec września 2012. W Jastrzębiu ułożono 25 kilometrów sieci światłowodowej. Zgodnie z umową sieć miała być gotowa na przełomie kwietnia i maja, ale z powodu niesprzyjającej aury prace przerwano. Z szerokopasmowego Internetu korzystać będzie 60 obiektów. W planach jest również utworzenie hot spotów na terenie miasta oraz udostępnienie części sieci na zasadzie dzierżawy dla operatorów.

Koszt projektu to 15,2 mln złotych, z czego 11,2 mln zł to dofinansowanie uzyskane z Unii Europejskiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na operację będzie można zapisać się przez Internet Na operację będzie można zapisać się przez Internet

Wyzwiska, hejt, ksenofobia w internecie. Stop przemocy! Wyzwiska, hejt, ksenofobia w internecie. Stop przemocy!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
znawca_tematu13.09.2013 1:28

Hot Spoty powinni stawiać sami obywatele po podpisaniu specjalnych umów z naszym miastem. Jeśli będzie robić to miasto, dostęp do internetu będzie ograniczony. Oczywiście pomijam centrum miasta gdzie problemu raczej z tym nie będzie. Jednak im dalej od centrum, tym gorzej dla użytkowników. W ostateczności wszystko okaże się farsą. Tylko umowy członków spółdzielni mieszkaniowych i ustalanie podczas posiedzeń rady osiedla miejsc na hot spoty, może sprawić, że dostęp do tego internetu będzie bardzo wydajny. Obsługą winni także zająć się mieszkańcy. Wtedy oni będą decydować o jakości nadawanego sygnału, a nie miasto, które w oczywisty sposób zrujnuje całą infrastrukturę.

www12.09.2013 21:23

koszt 250 tys na obiekt. skandal

kat10.09.2013 19:41

ale rozrzutna ta unia całe 11zł i 20 groszy żeby nam się we łbach nie poprzewracało z tego dobrobytu

mbit10.09.2013 19:36

13 września - piątek... lepszej daty nie było :P

miomngf10.09.2013 17:26

15 mln po to by tylko 60 obiektow mialo dostep do neta :) heh

Tobi10.09.2013 16:38

Czekamy na darmowe Hot-Dogi

łóó10.09.2013 16:37

To teraz wszystkie grubasy się cieszą, ze się zmieszczą do fejsbuka.

Pokaż wszystkie opinie (15)