Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
10 września 2013

Policjanci uratowali niepełnosprawną na Śląskiej

Policjanci uratowali niepełnosprawną na Śląskiej
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W poniedziałek, w bloku przy ulicy Ślaskiej, lokatorzy zauważyli dym wydobywający się z jednego z mieszkań. Policjanci, którzy przybyli na miejsce przed strażakami i wyciągnęli z mieszkania niepełnosprawną kobietę.

9 września, około godziny 12:00, Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o dymie wydobywającym się z jednego z mieszkań przy ulicy Śląskiej. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się: sierżant Henryk Ciosek oraz starszy posterunkowy Maciej Wróblewski - policjanci, którzy pełnili w okolicy poranną służbę.

Po przybyciu na miejsce usłyszeli wołanie o pomoc. Po wejściu do mieszkania, zastali niezdolną do poruszania się kobietę.

- Policjanci wynieśli przytomną 64-latkę z mieszkania, po czym wrócili po psa, który został w mieszkaniu - informuje policja.

Kiedy na miejsce przybyła Straż Pożarna okazało się, że powodem dużego zadymienia był pozostawiony na gazie garnek. Niepełnosprawna kobieta, która była obecna w mieszkaniu nie była w stanie zdjąć go z kuchenki. Poszkodowana z objawami podtrucia została przewieziona do pobliskiego szpitala. Garnek na gazie najprawdopodobniej pozostawił jej mąż. W czasie wypadku nie był on obecny w mieszkaniu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji

Ewakuowano 300 uczniów Ewakuowano 300 uczniów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
malina13.09.2013 11:38

ale zastanawiające jest to że żaden sąsiad nie pomógł tej pani przecież wołała o pomoc!!!!!! a z Andrzejem to akurat się w tej opini zgadzam!!!

Gość11.09.2013 21:04

brawo dla andrzeja i edmunda- czytajac wasze komentarze nie trace jeszcze nadziei w ludzki rozsądek

Gość11.09.2013 9:22

No nie wiem to co zrobili to raczej nalezy do obowiazków strazaków a nie policjantów

andrzej11.09.2013 9:10

i chwała im za to !!! tylko że to chyba należy do ich obowiązków :) coraz częściej pojawiają się artykuły typu strażacy ugasili tyle a tyle pożarów jednego dnia, policjanci uratowali taką a taką osobę itd. tyle że to jest związane z ich pracą a zaczyna się robić z nich bohaterów wojennych. Za chwilę zaczną się teksty typu nauczyciel dał wszystkim 5-tki ! ksiądz zebrał rekordową sumę z tacy !! itd.

edmund11.09.2013 8:04

wielkie show tez mi akcja!!!

jolka10.09.2013 12:06

...a Ty Ty !!!!!!! niedobry mężu !!!!!!!

TUSO 2110.09.2013 11:57

Nooooo, trzeba uważać