Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 września 2013

Będzie remont Zespołu Szkół nr 13 w Bziu

Będzie remont Zespołu Szkół nr 13 w Bziu
fot. Zespół Szkół nr 13 / zs13.pl

Zespół Szkół nr 13 czeka remont. Szkoła ma zostać przebudowana, a teren wokół niej wyposażony w obiekty sportowe. Prace rozpoczną się niebawem.

Po remoncie, dzięki podniesieniu poddasza użytkowego, szkoła zyska dodatkowe piętro. Zgodnie z planem mają na nim powstać dwie sale lekcyjne oraz łazienki. Prace remontowe obejmą także termomodernizacje budynku.

Na terenie szkoły powstaną oświetlone boiska do piłki siatkowej, koszykówki i piłki plażowej. Wybudowana zostanie również bieżnia o długości 60 m ze skocznią do skoku w dal. Naprawione będą chodniki znajdujące się wokół szkoły i ogrodzenie. Wokół szkoły ustawione zostaną ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery.

- Plac budowy został już przekazany wykonawcy zadania, a prace potrwają do połowy przyszłego roku - informuje Urząd Miasta

 Koszt wykonania remontu wynosi 2 mln 230 tys. zł.

Zobacz też: Kompleks sportowy przy ZS 1 będzie gotowy za rok

Zobacz też: Remont ZS nr 2 za ponad 2,3 mln złotych

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW będzie mieć nową kopalnię JSW będzie mieć nową kopalnię

JSW: Dowiercono się do nowych pokładów węgla JSW: Dowiercono się do nowych pokładów węgla

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Gość14.09.2013 22:04

Skandal ! Jest wiele innych szkół w dużo gorszym stanie.

Gość13.09.2013 8:32

Dobudowują piętro , a pozostawiają mieszkanie służbowe? Po co w szkole dwa pokoje nauczycielskie? Pedagodzy i pielęgniarki z podstawówki i gimnazjum muszą mieć oddzielne pomieszczenia?

Gość13.09.2013 7:57

Dwa pomieszczenia na sale lekcyjne to można tam spokojnie wygospodarować, wystarczy dokonać zmian organizacyjnych.

obiektyw12.09.2013 18:19

To jest skandal. Budynek w dobrym stanie, klasy coraz mniej liczne, zwalniają nauczycieli (w ogóle warto zapytać czy ta szkoła tam w ogóle jest potrzebna), boisko jedne z lepszy w powiecie i kolejne pieniądze na peryferia. Kiedy w Jastrzębiu szkoły zostaną wyremontowane? Jakie było kryterium wyboru szkoły? Jak można pociągnąć do odpowiedzialności (przynajmniej za niegospodarność) decydentów?

Gość12.09.2013 8:02

Przecież ta szkoła jest w dobrym stanie technicznym a niż demograficzny nie uzasadnia dobudowywania piętra.

mieszkanka11.09.2013 22:48

a co z ZSH?

E.T.11.09.2013 21:58

Szkoła na Moszczenicy wola o pomstę do nieba. ZERO termomodernizacji, boiska brak, okolica niezagospodarowana kompletnie-tragedia

Pokaż wszystkie opinie (13)