Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
11 września 2013

Zagórowski zadowolony z deklaracji premiera

Zagórowski zadowolony z deklaracji premieraZdjęcie archiwalne
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

10 września ruszyły Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2013. Obecny był na nich premier Donald Tusk, który zapowiedział, że państwo wesprze przemysł górniczy. Z takiej deklaracji zadowolony jest Jarosław Zagórowski, prezes JSW. 

We wtorek w trakcie otwarcia targów, premier Donald Tusk podkreślał rolę górnictwa i przemysłu ciężkiego w budowaniu polskiego PKB. W czasie swojego wystąpienia mówił o tym, że Polska będzie rozwijać odnawialne źródła energii, ale największe znaczenie dla energetyki będzie miał węgiel kamienny i brunatny.

Uznaliśmy, że szanując cele ekologiczne i potrzebę redukcji emisji gazów cieplarnianych, szczególnie CO2, będziemy jednak stawiali na węgiel. Tak będziemy inwestowali w przemysł wydobywczy i przemysł maszyn górniczych, aby poprzez nowoczesne technologie ograniczać emisje CO2, a nie poprzez wykreślanie węgla z naszego miksu energetycznego - zapewniał szef rządu.

Z deklaracji premiera zadowolony był prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jarosław Zagórowski udzielił wypowiedzi portalowi wnp.pl:

- Wypowiedź premiera jest przełomem dla polskiego górnictwa. Widać, że rząd dostrzegł, że górnictwo na całym świecie potrafi być lokomotywą rozwoju gospodarczego. Mam nadzieję, że za słowami premiera pójdzie również zmiana podejścia do górnictwa różnych urzędów państwowych, tak, aby wspierać rozwój tego sektora.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
nik14.09.2013 10:20

ciekawe co tam robi pan Jarosław wylany z Seju.

Gość11.09.2013 23:10

POkreceni traca poparcie i szukaja glosow u grupy spolecznej ktora chcieli zniszczyc GORNIKOW

hehe11.09.2013 21:42

Zielona wyspa przecież już jest - dlatego w przyszłym roku podatki i akcyzy idą w górę (za luksusy trzeba płacić).

Jaro11.09.2013 19:42

Ja będę zadowolony jak JSW wprowadzając oszczędności z powodu spowolnienia gospodarczego zacznie trzepać górę, a nie jak zwykle tych na dole ...

ryl-gang11.09.2013 18:43

Ja będę jeszcze bardziej zdowolony, jak "uczciwy" pan zagórowski będzie zarabiał trochę mniej, jak 2 mi liony złotych na rok.

Mar11.09.2013 12:50

Też mam być zadowolony z tego, że Pan Donald obiecał mi kiedyś zieloną wyspę?