Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
13 września 2013

Politycy z Jastrzębia są mało rozpoznawalni

Politycy z Jastrzębia są mało rozpoznawalni
fot. jastrzebieonline.pl

W sierpniu na terenie województwa śląskiego przeprowadzono sondaż dotyczący rozpoznawalności polityków z regionu. Posłowie z Jastrzębia-Zdroju zajęli w nim 60. i 73. miejsce.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 23-27 sierpnia w stolicach 6 okręgów wyborczych - Bielsku-Białej, Częstochowie, Gliwicach, Rybniku, Katowicach i Sosnowcu. Grupie 1 010 osób odczytano nazwiska posłów, senatorów oraz europosłów. Badani mieli za zadanie stwierdzić czy rozpoznają daną osobę.

Wśród polityków z regionu znalazło się dwóch przedstawicieli Jastrzębia-Zdroju. Najbardziej rozpoznawalny był Krzysztof Gadowski, który na 74 polityków wymienionych w sondażu zajął 60. pozycję. Jego nazwisko, jako rozpoznawalne określiło 5,74% respondentów. Drugim parlamentarzystą był Grzegorz Matusiak. Jego nazwisko rozpoznało 3,86%., co dało posłowi 73. miejsce.

Najpopularniejszym politykiem z województwa śląskiego okazał się Jerzy Buzek.

Pełny raport z badań można zobaczyć na wyborynaslasku.pl.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa? Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa?

Kto pozyskał pieniądze na "boisko Glika"? Kontrowersyjny Billboard Kto pozyskał pieniądze na "boisko Glika"? Kontrowersyjny Billboard

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
STOP116.09.2013 8:18

Studenci i pracownicy krakowskiej uczelni namawiali, by w wyborach nie głosować na liderów list. Uzasadniali to tym, że "jedynki" swoją pozycję zawdzięczają wpływom w partii, a nie rzeczywistym osiągnięciom w działalności społecznej.
"Głosuj na którą partię chcesz, ale nie pozwól sobą manipulować! Nie popieraj jedynek! Możemy zrobić im STOP!!!" nawoływali na portalach społecznościowych organizatorzy akcji "Stop jedynkom". Pomysłodawcy akcji, głównie studenci i doktoranci krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, przez Internet koordynowali działania: przygotowanie ulotek, esemesy, emaile.
- Chodzi nam przede wszystkim o promocję nowych ludzi w polityce - tłumaczył prof. Andrzej Piasecki z UP, jeden ze współorganizatorów akcji, popieranej także przez historyka prof. Antoniego Dudka. Politykom, a zwłaszcza "jedynkom" akcja zdecydowanie się nie podobała...
--------------------------------------
A gdyby taką akcję spróbować na Jastrzębskim gruncie? Czy udałoby się wprowadzić do lokalnej polityki nowe osoby, mające coś nowego do powiedzenia?
Dlaczego od lat przewijają się te same nazwiska, te same twarze? Przecież oni i tak nic nowego nie wniosą !!!

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 >> STOP JASTRZĘBSKIM JEDYNKOM !!!

Gość15.09.2013 8:58

Matusiak musi załapać się na wyjazd z Hofmanem, a stanie się rozpoznawalny w całej Polsce.

Olej14.09.2013 17:01

Tego po prawej kojarzę tylko w zielonym kasku. Dokładnie tak, żaden inżynier czy osoba dozoru. Zwykły fizol z Zofiiii

Farek14.09.2013 0:13

Jednego znaja napewno -tego co 10 lat temu obiecał boisko na Zofiówce....

Gość13.09.2013 16:42

... a to Jastrzębie leży na śląsku?

Gość13.09.2013 15:04

KWK, nie lewarem tylko Hofmanem do góry.

KWK13.09.2013 11:46

Matusiak jest bardzo dobrze rozpoznawalny. Przynajmniej przeze mnie. Pamiętam jak przez lata leżał na rozdzielni lewarem do góry

Pokaż wszystkie opinie (12)