Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
13 września 2013

Szerokopasmowy internet już działa w mieście

Szerokopasmowy internet już działa w mieście
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W piątek odbyło się spotkanie związane z zakończeniem prac nad projektem "Szerokopasmowy dostęp do Internetu dla miasta Jastrzębie-Zdrój".

Spotkanie odbyło się w piątek w Domu Zdrojowym. Obecni na nim były władze miasta oraz wykonawcy projektu. W trakcie spotkania prezydent Marian Janecki, podkreślił wartość nowo powstałej sieci i podziękował mieszkańcom za to, że tak cierpliwie znosili wynikające z niej remonty.

- Wykorzystanie sieci światłowodowej umożliwi najbezpieczniejszy i najszybszy przesył danych. Ta inwestycja to postęp cywilizacyjny - mówił prezydent miasta.

Nowo powstała sieć podzielona została na dwie części. Pierwsza, administracyjna, umożliwi łączność między Urzędem Miasta a innymi jednostkami. Udostępniona zostanie także szkołom, instytucjom, a także na potrzeby monitoringu miejskiego. W różnych punktach miasta powstaną także hot spoty.

Druga część została przeznaczona do dzierżawy przez operatorów komercyjnych. Firmy będą korzystać z łącz światłowodowych na terenie miasta, dzięki czemu zwiększy się jakość świadczonych przez nich usług.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na operację będzie można zapisać się przez Internet Na operację będzie można zapisać się przez Internet

Wyzwiska, hejt, ksenofobia w internecie. Stop przemocy! Wyzwiska, hejt, ksenofobia w internecie. Stop przemocy!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Gość17.09.2013 10:09

UM, czyli równie dobrze miasto mogło podpisać umowę z tepsą na 80 megowy Internet.

UM17.09.2013 6:41

Internet nie działa. UM ogłosił dopiero przetarg na dostawę usług. Pierwszy dostawca zaoferował zbyt wysoką cenę. Sieć szkieletowa istnieje to fakt, ale dostępu do Internetu poprzez nią nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

Gość16.09.2013 21:10

Teraz w UM wszystko załatwiamy bez kolejek i od ręki?

Gość16.09.2013 14:53

Kiedyś rejestrowałem samochód i czasie oczekiwania urzędniczka pięć razy zadzwoniła do domu.

ptaszyn16.09.2013 6:37

Gość;do czego im szybki internet?hm....do powiadamiania męża,przełożonego, że wychodzi do "00" bo do niczego więcej nie potrzeba a to co mamy wystać w urzędach to i tak wystoimy.Śmiem twierdzić,że pewnej grupie urzędników komputery nie pomagają a szkodzą,nie prawda? zajdź do PKO i wpłać pieniądze a się przekonasz,że pani maszyna do liczenia pieniędzy zbędna bo nie wierzy maszynie i liczy ręcznie!! a kolejka czeka. Ostatnio byłem w pewnej przychodni czy uważasz,że szybciej rejestrują? zapomnij pierwsze co z rana to gadka co robiły wczoraj,a można się nasłuchać ciekawych opowieści.Przykłady można pisać w nieskończoność a na temat zaangażowania w pracy urzędników można napisać ciekawą pracę mgr.

Pan ModeratorPan Moderator15.09.2013 10:46

@? ? ?, to się nazywa moderacja. Jeśli piszesz komentarze nie na temat lub wulgarne, proszę nie dziw się, że są usuwane.

Janus15.09.2013 10:09

Obudź sie prezydencik, ludzie pracy nie maja a ty o internecie zatruwasz!!!

Pokaż wszystkie opinie (23)