Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
13 września 2013

Szerokopasmowy internet już działa w mieście

Szerokopasmowy internet już działa w mieście
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W piątek odbyło się spotkanie związane z zakończeniem prac nad projektem "Szerokopasmowy dostęp do Internetu dla miasta Jastrzębie-Zdrój".

Spotkanie odbyło się w piątek w Domu Zdrojowym. Obecni na nim były władze miasta oraz wykonawcy projektu. W trakcie spotkania prezydent Marian Janecki, podkreślił wartość nowo powstałej sieci i podziękował mieszkańcom za to, że tak cierpliwie znosili wynikające z niej remonty.

- Wykorzystanie sieci światłowodowej umożliwi najbezpieczniejszy i najszybszy przesył danych. Ta inwestycja to postęp cywilizacyjny - mówił prezydent miasta.

Nowo powstała sieć podzielona została na dwie części. Pierwsza, administracyjna, umożliwi łączność między Urzędem Miasta a innymi jednostkami. Udostępniona zostanie także szkołom, instytucjom, a także na potrzeby monitoringu miejskiego. W różnych punktach miasta powstaną także hot spoty.

Druga część została przeznaczona do dzierżawy przez operatorów komercyjnych. Firmy będą korzystać z łącz światłowodowych na terenie miasta, dzięki czemu zwiększy się jakość świadczonych przez nich usług.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Internet domowy bez limitu Internet domowy bez limitu

Ruszają jastrzębskie aukcje WOŚP Ruszają jastrzębskie aukcje WOŚP

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Gość17.09.2013 10:09

UM, czyli równie dobrze miasto mogło podpisać umowę z tepsą na 80 megowy Internet.

UM17.09.2013 6:41

Internet nie działa. UM ogłosił dopiero przetarg na dostawę usług. Pierwszy dostawca zaoferował zbyt wysoką cenę. Sieć szkieletowa istnieje to fakt, ale dostępu do Internetu poprzez nią nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

Gość16.09.2013 21:10

Teraz w UM wszystko załatwiamy bez kolejek i od ręki?

Gość16.09.2013 14:53

Kiedyś rejestrowałem samochód i czasie oczekiwania urzędniczka pięć razy zadzwoniła do domu.

ptaszyn16.09.2013 6:37

Gość;do czego im szybki internet?hm....do powiadamiania męża,przełożonego, że wychodzi do "00" bo do niczego więcej nie potrzeba a to co mamy wystać w urzędach to i tak wystoimy.Śmiem twierdzić,że pewnej grupie urzędników komputery nie pomagają a szkodzą,nie prawda? zajdź do PKO i wpłać pieniądze a się przekonasz,że pani maszyna do liczenia pieniędzy zbędna bo nie wierzy maszynie i liczy ręcznie!! a kolejka czeka. Ostatnio byłem w pewnej przychodni czy uważasz,że szybciej rejestrują? zapomnij pierwsze co z rana to gadka co robiły wczoraj,a można się nasłuchać ciekawych opowieści.Przykłady można pisać w nieskończoność a na temat zaangażowania w pracy urzędników można napisać ciekawą pracę mgr.

Pan ModeratorPan Moderator15.09.2013 10:46

@? ? ?, to się nazywa moderacja. Jeśli piszesz komentarze nie na temat lub wulgarne, proszę nie dziw się, że są usuwane.

Janus15.09.2013 10:09

Obudź sie prezydencik, ludzie pracy nie maja a ty o internecie zatruwasz!!!

Pokaż wszystkie opinie (23)