Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
16 września 2013

Minister Edukacji odwiedziła jastrzębskie przedszkola

  • Minister Edukacji odwiedziła jastrzębskie przedszkola
  • Minister Edukacji odwiedziła jastrzębskie przedszkola
  • Minister Edukacji odwiedziła jastrzębskie przedszkola
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

16 września do Jastrzębia-Zdroju przyjechała Krystyna Szumilas, Minister Edukacji Narodowej. Spotkała się z pracownikami przedszkoli, dziećmi oraz odpowiadała na pytania podczas konferencji. Jej tematem były zmiany wprowadzane przez rząd w systemie finansowania przedszkoli.

Minister Krystyna Szumilas przyjechała do Jastrzębia-Zdroju. Swoją wizytę w mieście rozpoczęła od odwiedzenia dwóch jastrzębskich przedszkoli. Zarówno w przedszkolu nr 4 jak i przedszkolu nr 12 rozmawiała z dyrektorami placówek oraz spotkała się z dziećmi. 

W trakcie konferencji w kinie Centrum opowiadała o zmianach, jakie wprowadził rząd. Na spotkanie z Minister Edukacji Narodowej przyszli samorządowcy oraz pracownicy oświaty. Krystyna Szumilas omówiła m.in. temat dotacji budżetu państwa dla gmin, które mają zostać przeznaczone na przedszkola.

Dzięki dotacji dzieci mogą korzystać dziennie z 5 bezpłatnych godzin, a opłata za każdą następną nie może być wyższa niż 1 zł. W tym roku 171,2 mln złotych przekazane zostały do budżetu gmin, jako rekompensata za utratę wpłat z tytułu zmniejszonych opłat ponoszonych przez rodziców przedszkolaków.

Placówki otrzymają także dotację na dzieci w wieku 2,5 - 6 lat. Miesięcznie na 25-osobowy oddział, przedszkole otrzymywać będzie kwotę w wysokości 2 587 złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wygrać milion, czyli ciekawa szkoła Wygrać milion, czyli ciekawa szkoła

W przedszkolach jest więcej wolnych miejsc, niż chętnych W przedszkolach jest więcej wolnych miejsc, niż chętnych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Rodzic19.09.2013 19:25

Pni Szumilas nie reprezentuje nic światłego, więc nie dziwię się, że tu przyjechała. Zamiast rozmawiać z dyrektorami, które niewiele mogą bo rządzi nimi UM, powinna porozmawiać z rodzicami. Ale wtedy mogła by się nasłuchać wiele bardzo ciekawych ale nie przychylnych opinii. A przecież Pani Minister nie o to chodziło. Ona ma tak ugruntowaną dobrą pinię o swej działalności, że nie potrzebuje rozmów z rodzicami. Pani Szumilas jest świetną działaczką każdej partii i mizerną Panią minister.

asdf17.09.2013 21:36

Szkoda tylko, że dzieci do przedszkoli przyjmuje się po znajomości. Posiedzenia komisji to fikcja. Nikogo nie obchodzi, że oboje rodziców pracują. Powinno być tak jak jest w Rybniku, komputerowa rekrutacja. Żałosne jest to miasto.

Kongres Nowej Prawicy Jastrzębie-Zdrój17.09.2013 11:45

Ciekawe czy towarzyszka Szumilas i poseł Gadowski niczym biedne przedszkolaki (pod okiem feministek zatrudnionych w przedszkolach przez ową towarzyszkę) poprzebierali się wzajemnie: Szumilaska za chłopaka a poseł Gadowski za dziewczynkę;>

Monia17.09.2013 7:53

Tak nasz "bardzo dobry" rząd zrobił lepiej że teraz praktycznie nie ma dodatkowych zajęć w przedszkolach bo nie ma pieniędzy na płacenie wychowawcom dodatkowych godzin i na dodatek teraz do przedszkola trzeba dziecku dać na początku roku kilogram cukru i paczkę herbaty bo przedszkola nawet nie mają na to pieniędzy.....

jast16.09.2013 19:28

nikt, absolutnie nikt o tym nie widział, a przecież zamachu nie planowano! ;)

ja16.09.2013 15:24

Dlaczego nikt o tej "wspaniałej wizycie" nie wiedział, oprócz "wybrańców"? No tak, trzeba się teraz ukrywać.

Niezłomny16.09.2013 14:20

Przecież to nie jest żadna ministra ! Zwykły aparatczyk UB-ecki.