Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
17 września 2013

Jastrzębianie nie pamiętają o zapinaniu pasów

Jastrzębianie nie pamiętają o zapinaniu pasów
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W niedzielę na terenie Jastrzębia-Zdroju prowadzone były działania pod nazwą "Pasy". Policjanci w przez kilka godzin skontrolowali prawie 100 pojazdów. Około 75% kierowców nie zapięło pasów.

W trakcie trwania akcji policjanci szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie przez jeżdżących samochodami obowiązku zapinania pasów. Po skontrolowaniu blisko 100 pojazdów okazało się, że najczęściej zapominają o nim kierowcy. 73 z nich nie miało zapiętych pasów. Zdarzały się także przypadki niewłaściwego przewożenia dzieci.

- Mundurowi nie byli w tym dniu pobłażliwi, dlatego prawie każde takie wykroczenie kończyło się nałożeniem mandatu karnego. Najważniejsze jest to, aby nie tylko kierowcy, ale i wszyscy pasażerowie zdali sobie sprawę, że podczas wypadku pasy mogą uratować życie - przypomina policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne" Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne"

3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej 3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość17.09.2013 20:18

jazda bez pasów, wyprzedzanie na pasach, mimo iż pieszy się na nich znajduje. tacy są właśnie kierowcy.

media17.09.2013 15:29

Ja zawsze zapinam pasy. Mam już taki nawyk i nic tego nie zmieni. Nie wiem dlaczego ludzie nie zapinają pasów. Jakaś moda?

Gość17.09.2013 15:15

popełnisz idiotyzm

Gość17.09.2013 13:59

Kiedy w Jastrzębiu będzie obowiązywała jazda z włączonymi światłami i używanie kierunkowskazów? Czy jeżeli nie zauważę zaparkowanego na chodniku samochodu i przejdę po jego masce i dachu to popełniam wykroczenie?