Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
18 września 2013

Mężczyzna zaatakował policjanta na służbie

Mężczyzna zaatakował policjanta na służbie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Podczas patrolu ulicy Norwida, policjant został zaatakowany przez 19-latka. Nie udało mu się zranić mundurowego, a obezwładniony napastnik trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem przy ulicy Norwida. W trakcie pełnienia służby dzielnicowy sprawdził mieszkanie, w którym często dochodziło do awantur. W ich trakcie 19-letni chłopak znęcał się nad rodzicami. 

- Funkcjonariusz ledwo zdążył przekroczyć próg mieszkania, kiedy stojący za drzwiami 19-latek zaatakował go kuchennym nożem. I choć sytuacja była bardzo niebezpieczna, policjant zachował zimną krew i w porę obezwładnił napastnika, wytrącając mu z dłoni nóż - informuje policja.

Do mieszkania dotarł jeszcze jeden patrol, który udzielił wsparcia dzielnicowemu. 19-letni jastrzębianin został przewieziony do aresztu. Po przebadaniu go alkomatem okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy. We wtorek prokurator zdecydował o objęciu mężczyzny dozorem policyjnym. Za czynną napaść na policjanta grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kradł perfumy, bo chciał zarobić Kradł perfumy, bo chciał zarobić

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
strazak21.09.2013 20:21

do BYŁY : Policjant użył najlżejszego środka przymusu bezpośredniego zgodnie z zasadami i mu się udało. Gdybym był policjantem, to nie wiem czy bym tak zaryzykował, odrazu bym pistolet wyciągną i odpalił synka, chyba że nie było okazji ku temu...
Teraz synek będzie się smiał i chwalił kolegą, bo dostanie tylko dozór policyjny znając zycie i Polskie sądy. W stanach to by na 25 lat do więzienia trafił za takie coś.A tu jeszcze syneczka pogłaskają....lipa ta POlska. Jak tu ma byc dobrze.

sisi20.09.2013 12:37

Widzę, ze tu wielu chętnych do gwałcenia facetów. Ech, głodnemu chleb na myśli...

Były19.09.2013 19:32

Zgodnie z zasadami policjant mógł użyć broni służbowej i bardzo żałuję, że nie użył. Napastnik bezprawnie i z zamiarem pozbawienia życia, używając niebezpiecznego narzędzia zaatakował policjanta na służbie. Dlaczego ten 19-to latek żyje. Oskarżyć policjanta o niezastosowanie się do przepisów.
Do brbr: W pudle tacy ss-yny rżną twardzieli, bo przecież napadli na gliniarza. Ale tak zostaną zerżnięci.

koleżanka19.09.2013 19:03

Normalnie nie wieże że to mój kolega .... taki spokojny i grzeczzny chłopak . jak to pozory moga mylić ;(

CJ19.09.2013 13:20

ale ****** musiał dostać zycie to nie gta dołek hwdp psa

brbr18.09.2013 18:27

Bawi mnie tekst: "grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności". Powinien tyle dostać i w pudle rżnąć twardziela. Ciekawe jak długo by wytrzymał.

znawca_tematu18.09.2013 16:09

Proponuję chłopakom z dzielnicy wyjaśnić temu młodemu panowie dlaczego nie wolno znęcać się nad rodzicami. Znacie skuteczne metody na pewno.