Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
18 września 2013

Mężczyzna zaatakował policjanta na służbie

Mężczyzna zaatakował policjanta na służbie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Podczas patrolu ulicy Norwida, policjant został zaatakowany przez 19-latka. Nie udało mu się zranić mundurowego, a obezwładniony napastnik trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem przy ulicy Norwida. W trakcie pełnienia służby dzielnicowy sprawdził mieszkanie, w którym często dochodziło do awantur. W ich trakcie 19-letni chłopak znęcał się nad rodzicami. 

- Funkcjonariusz ledwo zdążył przekroczyć próg mieszkania, kiedy stojący za drzwiami 19-latek zaatakował go kuchennym nożem. I choć sytuacja była bardzo niebezpieczna, policjant zachował zimną krew i w porę obezwładnił napastnika, wytrącając mu z dłoni nóż - informuje policja.

Do mieszkania dotarł jeszcze jeden patrol, który udzielił wsparcia dzielnicowemu. 19-letni jastrzębianin został przewieziony do aresztu. Po przebadaniu go alkomatem okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy. We wtorek prokurator zdecydował o objęciu mężczyzny dozorem policyjnym. Za czynną napaść na policjanta grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach

Zaatakował ekspedientkę nożem Zaatakował ekspedientkę nożem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
strazak21.09.2013 20:21

do BYŁY : Policjant użył najlżejszego środka przymusu bezpośredniego zgodnie z zasadami i mu się udało. Gdybym był policjantem, to nie wiem czy bym tak zaryzykował, odrazu bym pistolet wyciągną i odpalił synka, chyba że nie było okazji ku temu...
Teraz synek będzie się smiał i chwalił kolegą, bo dostanie tylko dozór policyjny znając zycie i Polskie sądy. W stanach to by na 25 lat do więzienia trafił za takie coś.A tu jeszcze syneczka pogłaskają....lipa ta POlska. Jak tu ma byc dobrze.

sisi20.09.2013 12:37

Widzę, ze tu wielu chętnych do gwałcenia facetów. Ech, głodnemu chleb na myśli...

Były19.09.2013 19:32

Zgodnie z zasadami policjant mógł użyć broni służbowej i bardzo żałuję, że nie użył. Napastnik bezprawnie i z zamiarem pozbawienia życia, używając niebezpiecznego narzędzia zaatakował policjanta na służbie. Dlaczego ten 19-to latek żyje. Oskarżyć policjanta o niezastosowanie się do przepisów.
Do brbr: W pudle tacy ss-yny rżną twardzieli, bo przecież napadli na gliniarza. Ale tak zostaną zerżnięci.

koleżanka19.09.2013 19:03

Normalnie nie wieże że to mój kolega .... taki spokojny i grzeczzny chłopak . jak to pozory moga mylić ;(

CJ19.09.2013 13:20

ale ****** musiał dostać zycie to nie gta dołek hwdp psa

brbr18.09.2013 18:27

Bawi mnie tekst: "grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności". Powinien tyle dostać i w pudle rżnąć twardziela. Ciekawe jak długo by wytrzymał.

znawca_tematu18.09.2013 16:09

Proponuję chłopakom z dzielnicy wyjaśnić temu młodemu panowie dlaczego nie wolno znęcać się nad rodzicami. Znacie skuteczne metody na pewno.