Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
19 września 2013

Prezydent miasta nie wypełnia obowiązków?

Prezydent miasta nie wypełnia obowiązków?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Do rady miasta wpłynęła skarga na prezydenta miasta, złożona przez Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Mieszkańców. Powodem są błędy prawne, pojawiające się w uchwałach przygotowywanych przez prezydenta.

Skarga NIM dotyczy nienależytego wypełniania obowiązków przez prezydenta miasta Mariana Janeckiego. W 2013 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach, unieważnił w całości lub w części 5 aktów prawnych, przyjętych przez jastrzębskich radnych. Autorem wszystkich zaskarżonych uchwał był prezydent miasta.

- Projekty uchwał są przygotowywane niestarannie przez urzędników podległych prezydentowi, a rada miasta nie dysponuje odpowiednim zapleczem legislacyjno-prawnym i pozbawiona jest możliwości weryfikacji prawnej proponowanych projektów - powiedział Sławomir Żmudziński z NIM. 

NIM tłumaczy, że skarga został napisana po to, aby wyjaśniono przyczyny powstawania naruszeń prawa podczas pisania projektów uchwał, a także w celu utworzenia procedur eliminujących w przyszłości podobne naruszenia.

Skarga zostanie najprawdopodobniej rozpatrzona 26 września na posiedzeniu rady miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Reanimowano mężczyznę na przystanku Reanimowano mężczyznę na przystanku

Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
TwBolek20.09.2013 7:51

Oho, zaczyna się! ... widać że wielkimi krokami zbliżają się wybory

sisi20.09.2013 6:55

do listy sukcesów można doliczyć pasaż podziemny, który nie służy już nawet do przechodzenia, bo jest zamknięty wieczorem, a sklepów kilka na krzyż, super interes miasto zrobiło, strefa centrum - nieuregulowane kwestie własności, nie przejęcie GCK, chociaż była przecież taka możliwość, zrujnowany park zdrojowy, coraz mniej autobusów na dworcu autobusowym, OWN - to z obrazkami OWNu Janecki szedł do wyborów!!!, a to wszystko w jednym z bogatszych miast...

ja19.09.2013 22:45

Nie znam nauczyciela który wykazywałby jakieś większe umiejętności w zarządzaniu. Janecki się nadaje do prowadzenia koła gospodyń wiejskich

Mieszkaniec II19.09.2013 19:20

Do Mieszkaniec: Te ładne bloki i domy to nie zasługa Pana Janeckiego lecz spółdzielni mieszkaniowych i właścicieli domów. Jeśli Pan prezydent uzurpuje sobie jakieś zasługi to znów bezprawnie. Niemal cały UM powinien być wymieniony. Odpowiedzi ludzi z UM często urągają zdrowemu rozsądkowi. Są bardzo często kłamliwe i maja na celu odgonienie od siebie petenta. W UM podstawą jest odgonienie od UM mieszkańca miasta. Źle prowadzonych spraw jest mnóstwo: Biuro paszportowe, szybka sieć informatyczna, bezmyślne światła nie dozorowane przez pracownika UM, Straż Miejska robiąca coś tajemnego, parking przy UM wykorzystywany przede wszystkim przez urzędników parkujących na miejscach "samochody służbowe UM", hala sportowa wybudowana o wiele drożej niż zakładano, i wiele, wiele innych spraw rozwiązanych bezmyślne.

Mieszkaniec19.09.2013 18:57

Chcę również przypomnieć, że zanim nastąpiła pierwsza kadencja pana Mariana, to miasto było zabite dechami i było totalną wsią, wiem bo mieszkałem już tu wcześniej - a gdy p.Janecki objął fotel prezydenta, zaszły zmiany, może akurat teraz coś jest nie tak, ale nie zapomnijcie że wcześniej zrobił bardzo dużo dla was i dla tego miasta.

qwert19.09.2013 18:14

Marian MUSI odejść.
Czas przewietrzyć UM.

olsen19.09.2013 15:53

żmudziński na prezydenta - zbierze 8 głosów

Pokaż wszystkie opinie (11)