Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
19 września 2013

Rusza projekt mający pomóc samotnym rodzicom

Trwa rekrutacja do projektu "Study Circle". Program skierowany jest do rodziców samotnie wychowujących dzieci i mieszkających w Jastrzębiu-Zdroju.

Szkolenia będą trwać od września do stycznia 2014 roku. Spotkania poprowadzone zostaną metodą Study Circle, czyli formą kształcenia osób dorosłych w małych grupach, które wymieniają się swoimi doświadczeniami. W ich trakcie porozmawiać będzie można na przykład o tym, jak godzić życie rodzinne i zawodowe, o sposobach zarządzania domowymi finansami i o tym jak skutecznie i zgodnie z prawem sprzedawać domowe rękodzieła.

- Dla uczestników przewidziano również indywidualne spotkania z doradcą zawodowym oraz możliwość udziału w szkoleniach zawodowych i innych formach aktywizacji oferowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu-Zdroju. Uczestnicy szkoleń mogą także liczyć na atrakcyjne zajęcia dla swoich dzieci oraz zwrot kosztów dojazdu - mówi Dorota Honisz z rybnickiego CRIS-u.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać w siedzibie Stowarzyszenia DAR SERCA w Jastrzębiu-Zdroju: poniedziałki, środy i piątki w godzinach 17-20 lub telefonicznie 789 324 890.

Organizatorami projektu są: Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika, Powiatowy Urząd Pracy z Jastrzębia-Zdroju, Stowarzyszenie Dar Serca z Jastrzębia-Zdroju oraz Ośrodek Badań Społecznych SONDA z Rybnika.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Smaczny konkurs na "Lato z Radiem" Smaczny konkurs na "Lato z Radiem"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Wisia21.09.2013 8:22

Nie można organizować jakiś imprez dla samotnych matek? najmłodszy syn ma juz prawie 3 lata i będzie mógł już sam bawić się pod trzepakiem, więc będę miała dużo wolnego czasu.

Ada20.09.2013 8:56

Swietnie, ze powstala taka inicjatywa. Mam kilka kolezanek, ktore samotnie wychowuja dzieci i to czy maja pieniadze na komorki i laptopy nie jest wazne, poniewaz brakuje im towarzystwa, jakiejs altermatywy spedzania wolnego czasu bo ilez mozna ogladac barwy szczescia i pierwsza milosc? :) W jakich godzinach odbywaja sie te zajecia?

Gość19.09.2013 11:43

Dobry żart, z moich obserwacji samotni rodzice żyją na wysokim poziomie dzięki umiejętności korzystania z wszelkich form pomocy społecznej. Komórka i laptop dla każdego dziecka, to żadna sensacja. Praca samotnym rodzicom się nie opłaca.