Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
20 września 2013

Prezydent odpowiada na zarzuty NIM

Prezydent odpowiada na zarzuty NIM
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Prezydent Marian Janecki odniósł się do skargi Niezależnej Inicjatywy Mieszkańców, która zarzuca mu niewypełnianie swoich obowiązków. Powodem skargi były błędy prawne w uchwałach.

Na początku września Stowarzyszenie Niezależnej Inicjatywy Mieszkańców, złożyło do rady miasta skargę na prezydenta miasta. Jego członkowie zarzucali, że uchwały prezydenta nie są przygotowywane starannie i zawierają błędy prawne. Przez co, niektóre z nich są później odrzucane przez sąd administracyjny.

Prezydent miasta Marian Janecki, odniósł się do zarzutów stawianych przez NIM. W swoim komunikacie napisał, że wyroki części uchwał są nieprawomocne i będą jeszcze podlegać weryfikacji przez Naczelny Sąd Administracyjny. Na przykład, uchwała z 26 maja 2011 roku w sprawie odpłatności i zasad korzystania z publicznego żłobka, została poparta przez NSA, a skarga prokuratora oddalona.

- Skarżący, zarzucając Prezydentowi Miasta nienależyte wypełnianie obowiązków, sam zaniechał należytego zbadania spraw, na które się powołuje, poddając m.in. krytyce uchwałę, którą NSA w Warszawie uznał za zgodną z prawem oraz uchwały, co do których postępowanie sądowe pozostaje nadal w toku - pisze prezydent miasta.

Marian Janecki zwraca również uwagę na odsetek zaskarżanych uchwał. Stanowią one 0,38% wszystkich podejmowanych uchwał z roku 2005, 2008, 2010, 2011 i 2012.

Zobacz też: Prezydent miasta nie wypełnia obowiązków?

Polub i udostępnij
Czytaj też

Reanimowano mężczyznę na przystanku Reanimowano mężczyznę na przystanku

Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Marek22.09.2013 21:59

Olsen, rozumiem, że najlepiej jest nic nie robić i nażekać

Mieszkaniec miasta SJZ21.09.2013 21:31

Jeśli jakąkolwiek uchwałę trzeba przepuścić przez sąd to już jest źle. Pan Prezydent ma wśród swoich urzędników również prawników, z którymi powinien się skonsultować w sprawie poprawności wydania uchwały. Prawnik powinien podpisać się wystawiając swoją opinię, że proponowania uchwała nie zawiera błędów prawnych i jest zgodna ze wszystkimi kodeksami prawa oraz konstytucją RP. Czy trzeba uczyć Pana prezydent podstaw działania w administracji? To wstyd dla Prezydenta u pracowników UM.

NIM21.09.2013 20:45

Odpowiedź NIM już dostępna na profilu na Facebooku

Taka jedna20.09.2013 22:12

No to kiedy możemy spodziewać się odpowiedzi z NIM Panie Prezydencie?

zwolennik20.09.2013 13:38

Ja tam z przyjemnością chodzę na odremontowany OWN, pięknie to wyszło.

olsen20.09.2013 13:27

żmudziński z 7 glosami chce zrobić kapitał polityczny. 0,38% mieści się w ramach błędu statystycznego

marek20.09.2013 12:54

Marian się tłumaczy bo niedługo wybory i trzeba robić kiełbase wyborczą

Pokaż wszystkie opinie (10)