Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
20 września 2013

UM planuje rozbudowę monitoringu. 20 nowych miejsc

UM planuje rozbudowę monitoringu. 20 nowych miejsc
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Władze miasta planują rozbudowę i modernizację monitoringu miejskiego. Dziś kamery pilnują porządku w ośmiu punktach miasta. Miasta chce rozbudować monitoring o kolejne 20 punktów.

Modernizacja i rozbudowa systemu kamer będzie opierała się o sieć szerokopasmowego internetu, która niedawno zaczęła działać w Jastrzębiu.

Dziś kamery możemy spotkać w Parku Zdrojowym, na skrzyżowaniu ul. 1 Maja z ul. Kościuszki, w pobliżu pawilonów przy al. Piłsudskiego, w rejonie przychodni przy ul. Wielkopolskiej, Opolskiej, Podhalańskiej, przy skrzyżowaniu ul. Łowickiej z Mazowiecką i na rondzie centralnym.

W rozpatrywanej koncepcji rozbudowy monitoringu jest około 20 nowych miejsc, w których mają znaleźć się kamery. Rozbudowa jest jednak uzależniona od ceny.

Władze miasta rozważają umieszczenie kamer m.in. przy ul. Wielkopolskiej na skrzyżowaniu z Małopolską, przy schodach za Tesco i w pobliżu restauracji Góralska chata.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przeniosą Powiatowy Urząd Pracy. Bliżej centrum Przeniosą Powiatowy Urząd Pracy. Bliżej centrum

JSW: Będzie monitoring górników  JSW: Będzie monitoring górników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Gość25.09.2013 6:21

kamery się przydadzą, jak ostatni mieszkańcy wyjadą z miasta, żeby pustostanów pilnować...

znawca_tematu25.09.2013 2:56

Gościu, zapewniam cię, że akurat on ma tu guzik do gadania nawet będąc u władzy. Po za tym, to obecny rząd pobił wszelkie rekordy UE pod względem inwigilowania obywateli. Kaczor w tej materii przy nich, to był mały robaczek. Tylko całość polega na tym, że ludzie, którzy ci wyprali mózg, z definicji cię o tym nie poinformują.

antek23.09.2013 16:48

Drogi ale niedouczony "mieszkańcu" jest takie powiedzenie " nie dyskutuj z idiotą ponieważ sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem". Pozdrawiam uniżenie.

Gość23.09.2013 11:08

W pobliżu Góralskiej Chaty policja i straż miejska będzie sprawdzała, czy są wolne miejsca parkingowe na chodniku i na przejściu dla pieszych?

Marek23.09.2013 10:03

Kolejny zbędny gadżet Janeckiego. Weźcie się za remonty dróg i chodników, a straż miejska niech wyjdzie ze swej sutereny do ludzi, to wystarczy za monitoring.

Gość23.09.2013 8:19

Znawca_tematu, do tego dojdzie dopiero wtedy, kiedy Zbawca dojdzie do władzy.

ddd22.09.2013 19:58

tak dla kamer pod warunkiem ze kazdy mieszkaniec bedzie miał do nich dostęp!!!

Pokaż wszystkie opinie (33)