Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
23 września 2013

NIM odpowiada na zarzuty prezydenta miasta

Niezależna Inicjatywa Mieszkańców wystosowała odpowiedź na zarzuty prezydenta. Członkowie stowarzyszenia wyjaśniają, że badanie sprawy nie jest zadaniem ich, tylko Rady Miasta. 

26 września, Rada Miasta ma rozpatrzyć złożoną przez Stowarzyszenie Niezależnej Inicjatywy Mieszkańców skargę na prezydenta, dotyczącą nienależytego wypełniania obowiązków przez prezydenta. Marian Janecki odpowiada, że stowarzyszenie nie sprawdziło zasadności swoich zarzutów.

Jak wyjaśnił prezydent Marian Janecki, część wyroków dotyczących uchwał jego autorstwa jest nieprawomocna i będzie jeszcze rozpatrywana przez Naczelny Sąd Administracyjny. NIM wskazuje, że publikacja wyroków, o których wspomina prezydent, nastąpiła po dacie wniesienia przez stowarzyszenie skargi. Zaznacza także, że w jej tworzeniu opierała się na informacjach ogólnodostępnych, m.in. czerpiąc je z Biuletynu Informacji Publicznej. W BIP-ie nie są umieszczane informacje o sprawach toczących się z udziałem Prezydenta lub Rady Miasta przed sądami administracyjnymi.

- Każda, nawet jedna wadliwa uchwała prawa miejscowego, bo o takie uchwały nam chodzi, może skrzywdzić wielu ludzi, często prostych, którzy nie potrafią lub nie mają środków finansowych, pozwalających na obronę swoich zasadnych interesów - zaznacza NIM.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Reanimowano mężczyznę na przystanku Reanimowano mężczyznę na przystanku

Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Piotr23.09.2013 17:24

Dlaczego nie została załączona cała treść oodpowiedzi NIM na zarzuty prezydenta? Treść odpowiedzi NIM jest bardzo konkretna. Ciekawe czy tym razem prezydent odważy się ripostować?