Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
25 września 2013

Prezydent chce remontu ulicy Komuny Paryskiej

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, prezydent miasta Marian Janecki przedstawi radnym projekt uchwały przewidujący przebudowę ulicy Komuny Paryskiej.

Remont ulicy Komuny Paryskiej polegać ma na budowie zatoki autobusowej, a także na przebudowie drogi do Zespołu Szkół nr 4. Budynek szkoły w ramach projektu otrzymałby także nowy parking. Zadanie wykonane ma zostać w latach 2014-2015. Na remont drogi możliwe jest otrzymanie dotacji od państwa.

- Przygotowujemy wniosek o dofinansowanie projektu z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, popularnie zwanego „schetynówkami”. Do 30 września taki wniosek należy złożyć do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, dlatego konieczne jest zabezpieczenie w miejskiej kasie tzw. wkładu własnego - wyjaśnia prezydent Marian Janecki.

Nad projektem uchwały radni głosować będą 26 września w trakcie zwyczajnego posiedzenia Rady Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Jest nowa koalicja w Radzie Miasta? Jest nowa koalicja w Radzie Miasta?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
do gość27.09.2013 10:05

cwaniaczku przejedz sie na Moszczenica to dojdziesz do wniosku ze ten remont jest potrzebny. dość wkładania pieniędzy w miasto GOROLU

Gość26.09.2013 18:13

Jestem baaaardzo za! Tylko czy zdążą z tym wnioskiem i czy poprawnie go napiszą...?

Zygmunt26.09.2013 17:03

Jak zrobić prowincję z miasta, w 12 lat?

Gość26.09.2013 9:10

Pewnie, remontujmy drogi na jakiś zadupiach, a Północna i Mazowiecka niech popadają w jeszcze większą ruinę.

stałyGość25.09.2013 15:47

Do Marek - zgadzam się!

Marek25.09.2013 12:18

Niech on już sobie da spokój z tymi mikro inwestycjami, niech po prostu zwolni to miejsce, które zajmuje od 12 lat, dla dobra Jastrzębia.