Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
26 września 2013

Szpital otrzyma ponad 8 mln dofinansowania

Szpital otrzyma ponad 8 mln dofinansowania
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju otrzyma dofinansowanie na modernizację Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej i Centralnej Sterylizatorni.

Dokładnie 8 288 250 złotych otrzyma szpital na remont jednego ze swoich oddziałów. Starania o uzyskanie dotacji od dłuższego czasu czynili poseł Krzysztof Gadowski oraz radna sejmiku Anna Hetman. Udało się otrzymać dotacje, która w 50% pochodzi z budżetu państwa i w 50% z budżetu województwa.

Jak wielokrotnie mówiła dyrektor szpitala, Grażyna Kuczera, oddział jest w tak złym stanie, że w niedługim czasie mogłoby dojść do jego zamknięcia. Brak inwestycji w tym zakresie uniemożliwiłby również kontraktowanie niektórych usług i utratę środków z NFZ. 

Na razie nie wiadomo czy cała kwota zostanie wykorzystana w tym roku, ale inwestycja na pewno zostanie rozpoczęta w 2013 roku. Kontynuacja modernizacji nastąpi w roku następnym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powstanie Międzynarodowe Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu? Powstanie Międzynarodowe Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu?

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
do elo27.09.2013 6:53

Chodziło ci, zeby cała służba zdrowia wyglądała jak szpital w Pszczynie? No niećle, jestes masochistą?

Gość26.09.2013 19:32

Nie spełnione pisiorki atakują !

Gość26.09.2013 17:55

Widzę, że się bojówkarze Gadowskiego uaktywnili. Trzeba pisać listy dziękczynne do biura poselskiego.. To jemu zawdzięczamy wszystko! A prawda jest taka, że ten posełek ma w sejmie tyle do gadania co żyd z niemca.

SJZ 6526.09.2013 17:39

@mądry kup-bardziej adekwatny dla ciebie nick to "Głupia kupa"!

elo26.09.2013 16:56

Chodziło mi o całą służbę zdrowia kolego.

Gość26.09.2013 16:34

Pana posła i panią radną widziałbym jako...przyszłą "parę prezydencką" w naszym mieście gdyż jestem już znużony obecną władzą której najwiekszymi sukcesami są markety itd.

do elo26.09.2013 14:23

w Pszczynie sprywatyzowali i co? Radzę wkleić w google "Szpital stał się prywatny. Teraz nawet pielęgniarki odradzają bliskim, by się tu leczyli", chcesz tego samego w Jastrzębiu?

Pokaż wszystkie opinie (13)