Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
26 września 2013

Szpital otrzyma ponad 8 mln dofinansowania

Szpital otrzyma ponad 8 mln dofinansowania
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju otrzyma dofinansowanie na modernizację Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej i Centralnej Sterylizatorni.

Dokładnie 8 288 250 złotych otrzyma szpital na remont jednego ze swoich oddziałów. Starania o uzyskanie dotacji od dłuższego czasu czynili poseł Krzysztof Gadowski oraz radna sejmiku Anna Hetman. Udało się otrzymać dotacje, która w 50% pochodzi z budżetu państwa i w 50% z budżetu województwa.

Jak wielokrotnie mówiła dyrektor szpitala, Grażyna Kuczera, oddział jest w tak złym stanie, że w niedługim czasie mogłoby dojść do jego zamknięcia. Brak inwestycji w tym zakresie uniemożliwiłby również kontraktowanie niektórych usług i utratę środków z NFZ. 

Na razie nie wiadomo czy cała kwota zostanie wykorzystana w tym roku, ale inwestycja na pewno zostanie rozpoczęta w 2013 roku. Kontynuacja modernizacji nastąpi w roku następnym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na operację będzie można zapisać się przez Internet Na operację będzie można zapisać się przez Internet

Zapisz się na bezpłatne badania Zapisz się na bezpłatne badania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
do elo27.09.2013 6:53

Chodziło ci, zeby cała służba zdrowia wyglądała jak szpital w Pszczynie? No niećle, jestes masochistą?

Gość26.09.2013 19:32

Nie spełnione pisiorki atakują !

Gość26.09.2013 17:55

Widzę, że się bojówkarze Gadowskiego uaktywnili. Trzeba pisać listy dziękczynne do biura poselskiego.. To jemu zawdzięczamy wszystko! A prawda jest taka, że ten posełek ma w sejmie tyle do gadania co żyd z niemca.

SJZ 6526.09.2013 17:39

@mądry kup-bardziej adekwatny dla ciebie nick to "Głupia kupa"!

elo26.09.2013 16:56

Chodziło mi o całą służbę zdrowia kolego.

Gość26.09.2013 16:34

Pana posła i panią radną widziałbym jako...przyszłą "parę prezydencką" w naszym mieście gdyż jestem już znużony obecną władzą której najwiekszymi sukcesami są markety itd.

do elo26.09.2013 14:23

w Pszczynie sprywatyzowali i co? Radzę wkleić w google "Szpital stał się prywatny. Teraz nawet pielęgniarki odradzają bliskim, by się tu leczyli", chcesz tego samego w Jastrzębiu?

Pokaż wszystkie opinie (13)