Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 września 2013

Okradli sklep i poprosili o wystawienie mandatu

Okradli sklep i poprosili o wystawienie mandatu
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Policjanci zatrzymali dwóch 18-letnich mieszkańców Żor, którzy okradli sklep. Mężczyźni chcieli załagodzić sytuację, prosząc mundurowych o wypisanie 500-złotowego mandatu karnego. Sprawcy próbowali umotywować swoje zachowanie tym, że jest to ich  sposób na zarobienie pieniędzy. 

Do zdarzenia doszło w środę, 25 września, w jednym ze sklepów znajdujących się przy Alei Piłsudskiego. Dwaj mężczyźni z Żor dokonali kradzieży o łącznej wartości 191 złotych. W zainteresowaniu złodziei, znalazły się takie artykuły jak kosmetyki, baterie oraz kawa. W związku z zaistniałym wykroczeniem, przestępcy od raz poprosili policjantów o karę, w postaci 500-złotowego mandatu karnego. 

- Młodzi mężczyźni tłumaczyli, że trudnią się kradzieżą w celach zarobkowych, dlatego chcieliby "załatwić" sprawę jak najszybciej - informuje policja.

Ostatecznie sprawą zajmie się sąd.  18-latkom za kradzież grozi ograniczenie wolności, areszt lub grzywna. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pobił człowieka - szuka go Policja Pobił człowieka - szuka go Policja

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość26.09.2013 13:13

krótko i na temat, konkretni fachowcy