Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
27 września 2013

Budżetu obywatelskiego jednak nie będzie

Budżetu obywatelskiego jednak nie będzie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na czwartkowej sesji rady miasta, radni nie przychylili się do pomysłu wprowadzenia budżetu obywatelskiego w Jastrzębiu. Według nich potrzeba na to więcej czasu.

26 września odbyła się sesja rady miasta. Jednym z projektów uchwał nad jakim głosowali radni był budżet partycypacyjny. Zakłada on, że część pieniędzy z budżetu będzie rozdysponowana na osiedla bądź rejony miasta, i to mieszkańcy sami decydowaliby na co pieniądze mieliby przeznaczyć.

Radni zadecydowali o odrzuceniu projektu uchwały. Część z nich argumentowała tę decyzję, iż najpierw należy przygotować uchwałę, która będą regulować zasady przyznawania pieniędzy. Większość radnych była jednak za wprowadzeniem tego budżetu w kolejnych latach. Jak argumentował prezydent, przyjęcie tego rozwiązania będzie możliwe dopiero na rok 2015 ze względów prawnych i organizacyjnych. 

- Złej woli nie ma, trzeba tylko to dobrze rozegrać - komentował Łukasz Kasza (PiS). 

Lucyna Maryniak (PO) wyraziła swoje niezadowolenie z nieprzyjęcia uchwały o budżecie obywatelskim. - Powinniście się wstydzić i wytłumaczyć ludziom dlaczego zagłosowaliście przeciw - mówiła.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

MZK: przychody 44 mln zł, dotacja 31,5 mln zł MZK: przychody 44 mln zł, dotacja 31,5 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
Heniek30.09.2013 9:32

Budżet obywatelski to nie rozdawanie pieniędzy do kieszeni kolesiom. To inwestycje i pieniądze dla poszczególnych dzielnic, na rzeczy-sprawy które leżą na sercu mieszkańcom. A wydawanie tych pieniędzy idzie i tak zgodnie z procedurami, tak samo, jakby UM coś zlecał. Poczytajcie później komentujcie, pisząc, że to jest kasa do rozdania, albo lewe źródło dochodów. Troszkę podstaw merytorycznych!

nie bezradny30.09.2013 9:07

jakie dodatkowe pieniadze dla policji?? Polcja i tak dostaje za dużo pieniedzy od jastrzębskiego samorządu . Pieniadze są wydawane na patrole złożone z policyjnych młodzików którzy tylko spacerują i głupkowato uśmiechają się do dziewczyn. Takie łatwe pieniadze każdy chce otrzymywać. Skoro policja jest państwowa to jest opłacana z naszych podatków i rolą komendantów jest tak rozdysponować fundusze aby zapewnic bezpieczeństwo obywateli.Jeżeli tego nie potrafia to należy zlikwidować ten "pomilicyjny twór "i tworzyć od nowa policję lokalną podlegającą pod samorządy.

o pani Maryniak29.09.2013 21:48

Pani Lucyna Maryniak powinna się wstydzić wypowiadanych słów, a PO powinno się od niej totalnie odciąć, bo nie głosowała za zwiększeniem dotacji na dodatkowe patrole policji, żeby bezpieczeństwo było lepsze.

zbulwersowany29.09.2013 19:25

Radni posłusznie wykonują wnioski i polecenia prezydenta. Czy nie powinno być odwrotnie? Janecki nie cierpi innych inicjatyw obywatelskich. Liczy sie tylko on i nikt więcej. Wszystko musi być jego pomysłem a nie plebsu!

Myślący29.09.2013 18:49

Senioritas to chyba tuy jestes tym karierowiczem! Pan Żmudziński nie jest ciotą, jest twardy i mądry. Zapewniam cie, że nigdy nie toleruje i nie będzie tolerował łamiania prawa. Zapamiętaj przysłowie "Co Jaś nauczy się to Jan będzie umiał". Jest oczywywiste, że Marianek nie nauczył sie i dlatego Marian nie umie i nie nauczy się. Ma inne priorytety niz przestrzeganie prawa.

mieszkaniec osiedla28.09.2013 19:07

"do senioritas". Z góry wiadomo kim jesteś. Koleś odczep się delikatnie od Pana S. Żmudzińskiego. Przestań podważać Jego autorytet żebyś nie musiła publicznie przepraszać. Twoja zazdrość to bardzo podła i naganna cecha. Jaki z niego karierowicz.? Skończ porządną uczelnię prawniczą, zalicz wszystkie niezbędne aplikacje i zacznij działać. Nie opowiadaj pierdół. Zazdrościsz wiedzy prawniczej Panu Żmudzińskiemu? To dlaczego nie uczyłeś się? Pan Żmudziński posiada wiedzę, odpowiedni charakter i spełnia wszystkie kryteria na PREZYDENTA MIASTA!!! Miasto zasługuje na mądrego Prezydenta jak Pan S. Żmudziński.

f28.09.2013 17:59

taki budżet obywatelski mógłby ukrócić niektóre przekręty, a do tego władza nigdy nie dopuści

Pokaż wszystkie opinie (32)