Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
27 września 2013

Budżetu obywatelskiego jednak nie będzie

Budżetu obywatelskiego jednak nie będzie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na czwartkowej sesji rady miasta, radni nie przychylili się do pomysłu wprowadzenia budżetu obywatelskiego w Jastrzębiu. Według nich potrzeba na to więcej czasu.

26 września odbyła się sesja rady miasta. Jednym z projektów uchwał nad jakim głosowali radni był budżet partycypacyjny. Zakłada on, że część pieniędzy z budżetu będzie rozdysponowana na osiedla bądź rejony miasta, i to mieszkańcy sami decydowaliby na co pieniądze mieliby przeznaczyć.

Radni zadecydowali o odrzuceniu projektu uchwały. Część z nich argumentowała tę decyzję, iż najpierw należy przygotować uchwałę, która będą regulować zasady przyznawania pieniędzy. Większość radnych była jednak za wprowadzeniem tego budżetu w kolejnych latach. Jak argumentował prezydent, przyjęcie tego rozwiązania będzie możliwe dopiero na rok 2015 ze względów prawnych i organizacyjnych. 

- Złej woli nie ma, trzeba tylko to dobrze rozegrać - komentował Łukasz Kasza (PiS). 

Lucyna Maryniak (PO) wyraziła swoje niezadowolenie z nieprzyjęcia uchwały o budżecie obywatelskim. - Powinniście się wstydzić i wytłumaczyć ludziom dlaczego zagłosowaliście przeciw - mówiła.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na co Urząd Miasta wyda 1,5 mln zł? Na co Urząd Miasta wyda 1,5 mln zł?

"W następnych wyborach radnych wyliczymy" "W następnych wyborach radnych wyliczymy"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
Heniek30.09.2013 9:32

Budżet obywatelski to nie rozdawanie pieniędzy do kieszeni kolesiom. To inwestycje i pieniądze dla poszczególnych dzielnic, na rzeczy-sprawy które leżą na sercu mieszkańcom. A wydawanie tych pieniędzy idzie i tak zgodnie z procedurami, tak samo, jakby UM coś zlecał. Poczytajcie później komentujcie, pisząc, że to jest kasa do rozdania, albo lewe źródło dochodów. Troszkę podstaw merytorycznych!

nie bezradny30.09.2013 9:07

jakie dodatkowe pieniadze dla policji?? Polcja i tak dostaje za dużo pieniedzy od jastrzębskiego samorządu . Pieniadze są wydawane na patrole złożone z policyjnych młodzików którzy tylko spacerują i głupkowato uśmiechają się do dziewczyn. Takie łatwe pieniadze każdy chce otrzymywać. Skoro policja jest państwowa to jest opłacana z naszych podatków i rolą komendantów jest tak rozdysponować fundusze aby zapewnic bezpieczeństwo obywateli.Jeżeli tego nie potrafia to należy zlikwidować ten "pomilicyjny twór "i tworzyć od nowa policję lokalną podlegającą pod samorządy.

o pani Maryniak29.09.2013 21:48

Pani Lucyna Maryniak powinna się wstydzić wypowiadanych słów, a PO powinno się od niej totalnie odciąć, bo nie głosowała za zwiększeniem dotacji na dodatkowe patrole policji, żeby bezpieczeństwo było lepsze.

zbulwersowany29.09.2013 19:25

Radni posłusznie wykonują wnioski i polecenia prezydenta. Czy nie powinno być odwrotnie? Janecki nie cierpi innych inicjatyw obywatelskich. Liczy sie tylko on i nikt więcej. Wszystko musi być jego pomysłem a nie plebsu!

Myślący29.09.2013 18:49

Senioritas to chyba tuy jestes tym karierowiczem! Pan Żmudziński nie jest ciotą, jest twardy i mądry. Zapewniam cie, że nigdy nie toleruje i nie będzie tolerował łamiania prawa. Zapamiętaj przysłowie "Co Jaś nauczy się to Jan będzie umiał". Jest oczywywiste, że Marianek nie nauczył sie i dlatego Marian nie umie i nie nauczy się. Ma inne priorytety niz przestrzeganie prawa.

mieszkaniec osiedla28.09.2013 19:07

"do senioritas". Z góry wiadomo kim jesteś. Koleś odczep się delikatnie od Pana S. Żmudzińskiego. Przestań podważać Jego autorytet żebyś nie musiła publicznie przepraszać. Twoja zazdrość to bardzo podła i naganna cecha. Jaki z niego karierowicz.? Skończ porządną uczelnię prawniczą, zalicz wszystkie niezbędne aplikacje i zacznij działać. Nie opowiadaj pierdół. Zazdrościsz wiedzy prawniczej Panu Żmudzińskiemu? To dlaczego nie uczyłeś się? Pan Żmudziński posiada wiedzę, odpowiedni charakter i spełnia wszystkie kryteria na PREZYDENTA MIASTA!!! Miasto zasługuje na mądrego Prezydenta jak Pan S. Żmudziński.

f28.09.2013 17:59

taki budżet obywatelski mógłby ukrócić niektóre przekręty, a do tego władza nigdy nie dopuści

Pokaż wszystkie opinie (32)