Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
3 października 2013

Tarasiewicz: To ewidentne i rażące złamanie prawa

Tarasiewicz: To ewidentne i rażące złamanie prawa
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Radny Janusz Tarasiewicz uważa, że doszło do łamania prawa i nie dotrzymania terminów zawartych w Statucie Miasta, podczas uchwalania projektu uchwały na ostatniej sesji rady miasta. To nie pierwszy raz kiedy radni zgłaszają takie wątpliwości.

Jak informuje radny i zastępca przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Janusz Tarasiewicz, w dniu ostatniej sesji rady miasta (26 września) radni otrzymali na swoje skrzynki elektronicznej zaktualizowany wykaz projektów uchwał, które podejmowany miały być na sesji. Wśród nich znalazł się m.in. projekt uchwały uznający skargę, dotyczącą nienależytego wypełniania obowiązków przez prezydenta, za niezasadną.

Komisją, która miała zająć się rozpatrzeniem skargi, była Komisja Rewizyjna, która jednak tematem się nie zajęła. Powodem był brak  dokumentów oraz na to, że informację o projekcie uchwały, komisja otrzymała dopiero w dniu sesji. Tego samego dnia, odbyło się spotkanie Komisji Rewizyjnej. Statut Miasta mówi, że projekty uchwał muszą być składane w Biurze Rady na 7 dni przed posiedzeniem komisji.

- Po raz kolejny Komisji Rewizyjnej wrzuca się "z doskoku" projekt uchwały  - skargi, by jej członkowie traktowani jako maszynka do głosowania, zaopiniowali jej treść bez jakiejkolwiek analizy i rozpoznania, co jest ewidentnym i rażącym złamaniem obowiązującego prawa - komentuje rady Janusz Tarasiewicz.

Jak tłumaczy radny, Komisja powinna otrzymać odpowiednie dokumenty (wyroki sądowe oraz treść skargi) wcześniej, by mogła zapoznać się z nimi i stwierdzić, czy skarga jest zasadna, czy nie.

- Jak długo radni będą zmuszani do tworzenia bubli prawnych? - dopytuje radny w interpelacji i zapowiada, że prawdopodobnie będzie się odwoływał do Wojewody.

Ostatecznie rada miasta przegłosowała uchwałę i uznała skargę na prezydenta za niezasadną.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Poszkodowani przez AM" zakładają stowarzyszenie "Poszkodowani przez AM" zakładają stowarzyszenie

Jak (nie)pracowali jastrzębscy radni przez 4 lata? Jak (nie)pracowali jastrzębscy radni przez 4 lata?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
etkinson07.10.2013 20:41

A co o pracy kogokolwiek może powiedzieć osoba która cale życie jest na rencie, i nie wie co odpowiedzialność.

Kamil07.10.2013 18:08

Brawo Panie Tarasiewicz. Przynajmniej ktoś rozsądny w tej radzie miasta. Reszta do wymiany! Żyjemy w państwie gdzie działa się w granicach i na podstawie prawa Panie Prezydencie i Panie i Panowie Bezradni!!!! Żenada! Potrzeba nowości w radzie! Oby coś się wyłoniło!

Gość05.10.2013 12:24

Do Jadeid
Człowieku zastanów się zanim napiszesz cokolwiek, tego co piszesz nie można odczytać . Proponuje ukończenie podstawówki.

kuwert04.10.2013 23:23

etkinson a co to ma do rzeczy? Nie masz argumentow to juz sie prywatnie czepiasz?

etkinson04.10.2013 23:11

Ile dni w swoim zyciu przepracował pan janusz t.?

qwert04.10.2013 21:41

Szacun dla tego pana.
Jedyny radny, który pokazuje, że umie myśleć i nie układa się z nikim.
Reszta to banda sprzedawczyków, która koalicja kupiła. (a to praca dla córki, a to rada nadzorcza dla pociotka, itd)

Janusz na prezydenta!

Jadeit04.10.2013 16:20

Ten Pan to zwykły prowokator już sam nie wie na czym zbić swój kapitał polityczny.
Niech pokarze co zrobił dla miasta ba dla osiedla gwarków chodziarz.
Potrafi wzniecać hucpy. Ale zrobić coś konstruktywnego już nie.
Jeden z najgorszych radnych w mieście.

Pokaż wszystkie opinie (16)