Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
4 października 2013

Mieszkańcy mogą wymyślać nowe nazwy przystanków

Mieszkańcy mogą wymyślać nowe nazwy przystanków
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Przystanki zmienią swoje nazwy. Urząd Miasta proponuje mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju, aby to oni je nazwali. Powodem jest to, że niektóre z nich mają nazwę niepasującą do miejsca, w którym się znajdują.

Określenie nazw przystanków jest nowym zadaniem samorządu. Do tej pory ustalał je przewoźnik - w Jastrzębiu był to Międzygminny Związek Komunikacji.

Jak informuje Urząd Miasta, po analizie wykazano, że około 60 nazw przystanków wymaga zmian. Jest dużo nazw, które nie mówią nic o miejscu w którym się znajdują, np. Wodzisławska I, Wodzisławska II, Bzie Bar czy Skrzeczkowice Skrzyżowanie. Część z nich wskazuje już nieistniejące obiekty, m.in. Zofiówka ZOZ, KWK Moszczenica czy Ruptawa SKR. Jeden z przystanków został nawet źle nazwany - Ruptawa Wyzwolenia, który znajduje się w Moszczenicy.

- Zwracamy się do mieszkańców, jako do ludzi znających lepiej swoje dzielnice, o zainteresowanie się tematem. Być może będą oni mogli zaproponować lepsze nazwy albo uzupełnić te miejsca, dla których zespół opracowujący propozycję zmian nie znalazł dotąd dobrego rozwiązania - informuje Urząd Miasta.

Propozycje można zgłaszać do końca października pisząc na adres e-mail km@um.jastrzebie.pl lub dzwoniąc na nr tel. 32 4785152.

Zobacz propozycje zmian przystanków przedstawione przez urzędników

Polub i udostępnij
Czytaj też

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
a07.10.2013 17:03

Trzeba by było zapoznać się z tekstem ustawy, żeby to stwierdzić, być może jest w niej zapis o aktualizacji nazewnictwa jeśli to konieczne. Nie wiadomo, czy to w ogóle coś będzie kosztowało. Wiadomo, że im więcej kursów tym lepiej, ale jakby się zastanowić to poprzez lepszą organizację kursów, można by było zwiększyć efektywność tj. te kursy w których autobusy przewożą powietrze podstawić w te miejsca i godziny gdzie jest na nie zapotrzebowanie, ale to tylko moje spostrzeżenie do Twojego komentarza. Uważam, że nazwy NIEKTÓRYCH przystanków można zmienić, a mianowicie tych, których nazwa nic nie mówi o ich faktycznym położeniu, wiadomo że nikt nie będzie zmieniał np. "al. Piłsudskiego Pawilony" czy też "KWK Borynia", ale już "KWK Moszczenica" można by było zmienić i wykorzystać fakt, że przystanek znajduję się przy dobrze znanym większości ludzi Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, bo o Moszczenicy to najmłodsi za niedługo będą mogli się dowiedzieć na lekcjach historii. Pozdrawiam.

M.M.07.10.2013 16:01

Do a:
Masz rację, ale chyba jednak nie do końca to jest aż taki mus. Nigdzie nie jest napisane że trzeba zmienić nazwy przystanków tu i teraz, prawda?! Gdybym miała wybór, czy pieniądze przeznaczyć na dodakowe kursy autobusów czy lepszą organizację, zmianę tego co już jest a zamianą nazw przystanków, to wybór jest prosty. Przynajmniej dla mnie.

a07.10.2013 11:35

Weźcie się ludzie ogarnijcie! Obowiązek nadawania nazw przystankom USTAWOWO przeszedł z MZK na Urząd Miasta w połowie tamtego roku ! Więc UM robi to, bo MUSI, a nie dlatego że im się tak podoba!

Do sjz06.10.2013 18:47

Nie maja się czym wykazać bo nic dawno nie wymyślili to teraz zaczynają z tymi zmianami nazw jakby to komus było potrzebne.....
Lepiej niech się wezmą za uczenie kultury dla pasażerów co niektórych kierowców!

SJZ06.10.2013 13:21

Co, dotychczas urzędasy nie wiedzieli, że cos nie pasi? Ludzie przyzwyczajeni sa do starych nazw i niech tak zostanie. Po co komu zmiany oprzed wyborami? Zbędny czas i pieniądze na zmiane napisów na przystankach. Zajmijcie sie włsściwą obsługa interesantów. W tej komunikacji to już paranaoja. Po co te stare emerytki jeszcze siedzą? Czy w UM obowiązuje wiek 70 lat???

Truman06.10.2013 5:08

Manhhatan zmienić na Slums.
Gagarina na Wodstoock
Dubielec na "Wyspa"

hejka05.10.2013 13:33

Zamiast KWK Moszczenica po prostu WORD.

Pokaż wszystkie opinie (21)