Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
7 października 2013

Całoroczna kawiarenka zamknięta. Dlaczego?

Całoroczna kawiarenka zamknięta. Dlaczego?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Kawiarenka w Parku Zdrojowym miała być czynna przez cały rok. Tymczasem, po okresie wakacyjnym została zamknięta. Nie wynika to jednak z jej nieprzystosowania do niskich temperatur.

Na przebudowę i przystosowanie kawiarenki mieszczącej się w Parku Zdrojowym miasto wydało 1,3 mln złotych. Obiekt miał zostać dostosowany do niskich temperatur, tak aby można było prowadzić w nim działalność całorocznie. Remont trwał kilka miesięcy. Zaraz po jego ukończeniu, zauważono kilka usterek, które musiały zostać poprawione. Pierwszy najemca, który chciał prowadzić w niej działalność zrezygnował po przedłużających się pracach. 

Kawiarenka zaczęła działać 15 sierpnia 2012 już z nowym dzierżawcą. Teraz znów zostaje zamknięta, ale nie wynika to z jej nieprzystosowania do niskich temperatur.

- Ze względu na zaległości czynszowe umowa najmu została obecnemu najemcy wypowiedziana, w związku z powyższym trwają czynności związane z odbiorem obiektu kawiarenki letniej - powiedziała Beata Olszok, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

Jak informuje MZN, aktualne poszukują nowego najemcy. Kawiarenka może działać jeszcze przed zimą.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto wybuduje nowe mieszkania Miasto wybuduje nowe mieszkania

Można wynająć lokal za złotówkę Można wynająć lokal za złotówkę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Gość03.05.2017 18:26

miasto podnosi stawki choćby za opłaty gruntowe i w efekcie wiele sklepikow czy innych lokali i usługowych kończy działalność i miasto zamiast zarobić 300 na miesiąc zarabia ZERO, bo domaga się n.p. 600.
I w ten sposób miasto umiera.

a10.10.2013 21:08

50 metrów od tej kawiarenki w budynku biblioteki na drugim piętrze też jest bardzo przytulna kawiarenka z bardzo przystępnymi cenami, około 200m od tej kawiarenki jest Jagódka, bardzo przytulne miejsce i przystępne ceny, nie byłem jeszcze w tej za 1,3mln, ale podejrzewam, że jest tam drogo lub usługi odbiegają poziomem od wyżej wymienionych, chyba że można się tam napić piwa, a to może być jedyny argument na plus, podejrzewam, że koszt najmu jest wysoki. Mógłby ktoś zorientowany, w jakiej cenie można się tam kawy napić lub coś zjeść o ile można.

Gość10.10.2013 20:03

A może by ankiety na drugi raz zrobili na co wydać taką kasę. Bo obecna władza nie potrafi rozsądnie inwestować. Już was więcej nie wybierzemy!!!

Do Bywalec08.10.2013 20:51

Pan prezydent myśli, że na wysokich czynszach zarobi mnóstwo szmalu a nam wyjdą gały z podziwu. Nam rzeczywiście wychodzą, gdy pomyślimy jak można tak beznadziejnie głupio zarządzać miastem z niezłymi dochodami.
Ale pan prezydent i świta bywają na każdej niedzielnej mszy.

mat08.10.2013 15:55

1,3 mln na tą budkę? PSYCHOLE!! Ludzie umierają z głodu w cieniu małych pałaców...

Gość08.10.2013 13:15

Grunt, że prezydent ma zdjęcie na tle kawiarenki, będzie go można zamieścić w materiałach wyborczych.

mama07.10.2013 21:49

taką kasę wydali na remont a przejść obok z dzieckiem aż strach. Dlaczego? Bo nie ma żadnej barierki chroniącej przed wpadnięciem w wielki dół! Balustrady przy schodach to też kpina - dzieci takie 2-3 letnie trzeba mocno trzymać żeby przypadkiem do nieszczęścia nie doszło.

Pokaż wszystkie opinie (28)