Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
7 października 2013

Całoroczna kawiarenka zamknięta. Dlaczego?

Całoroczna kawiarenka zamknięta. Dlaczego?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Kawiarenka w Parku Zdrojowym miała być czynna przez cały rok. Tymczasem, po okresie wakacyjnym została zamknięta. Nie wynika to jednak z jej nieprzystosowania do niskich temperatur.

Na przebudowę i przystosowanie kawiarenki mieszczącej się w Parku Zdrojowym miasto wydało 1,3 mln złotych. Obiekt miał zostać dostosowany do niskich temperatur, tak aby można było prowadzić w nim działalność całorocznie. Remont trwał kilka miesięcy. Zaraz po jego ukończeniu, zauważono kilka usterek, które musiały zostać poprawione. Pierwszy najemca, który chciał prowadzić w niej działalność zrezygnował po przedłużających się pracach. 

Kawiarenka zaczęła działać 15 sierpnia 2012 już z nowym dzierżawcą. Teraz znów zostaje zamknięta, ale nie wynika to z jej nieprzystosowania do niskich temperatur.

- Ze względu na zaległości czynszowe umowa najmu została obecnemu najemcy wypowiedziana, w związku z powyższym trwają czynności związane z odbiorem obiektu kawiarenki letniej - powiedziała Beata Olszok, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

Jak informuje MZN, aktualne poszukują nowego najemcy. Kawiarenka może działać jeszcze przed zimą.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmarli lub ukrywają się. Są winni w sumie ok. 262 tys. zł. Zmarli lub ukrywają się. Są winni w sumie ok. 262 tys. zł.

Miasto wybuduje nowe mieszkania Miasto wybuduje nowe mieszkania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Gość03.05.2017 18:26

miasto podnosi stawki choćby za opłaty gruntowe i w efekcie wiele sklepikow czy innych lokali i usługowych kończy działalność i miasto zamiast zarobić 300 na miesiąc zarabia ZERO, bo domaga się n.p. 600.
I w ten sposób miasto umiera.

a10.10.2013 21:08

50 metrów od tej kawiarenki w budynku biblioteki na drugim piętrze też jest bardzo przytulna kawiarenka z bardzo przystępnymi cenami, około 200m od tej kawiarenki jest Jagódka, bardzo przytulne miejsce i przystępne ceny, nie byłem jeszcze w tej za 1,3mln, ale podejrzewam, że jest tam drogo lub usługi odbiegają poziomem od wyżej wymienionych, chyba że można się tam napić piwa, a to może być jedyny argument na plus, podejrzewam, że koszt najmu jest wysoki. Mógłby ktoś zorientowany, w jakiej cenie można się tam kawy napić lub coś zjeść o ile można.

Gość10.10.2013 20:03

A może by ankiety na drugi raz zrobili na co wydać taką kasę. Bo obecna władza nie potrafi rozsądnie inwestować. Już was więcej nie wybierzemy!!!

Do Bywalec08.10.2013 20:51

Pan prezydent myśli, że na wysokich czynszach zarobi mnóstwo szmalu a nam wyjdą gały z podziwu. Nam rzeczywiście wychodzą, gdy pomyślimy jak można tak beznadziejnie głupio zarządzać miastem z niezłymi dochodami.
Ale pan prezydent i świta bywają na każdej niedzielnej mszy.

mat08.10.2013 15:55

1,3 mln na tą budkę? PSYCHOLE!! Ludzie umierają z głodu w cieniu małych pałaców...

Gość08.10.2013 13:15

Grunt, że prezydent ma zdjęcie na tle kawiarenki, będzie go można zamieścić w materiałach wyborczych.

mama07.10.2013 21:49

taką kasę wydali na remont a przejść obok z dzieckiem aż strach. Dlaczego? Bo nie ma żadnej barierki chroniącej przed wpadnięciem w wielki dół! Balustrady przy schodach to też kpina - dzieci takie 2-3 letnie trzeba mocno trzymać żeby przypadkiem do nieszczęścia nie doszło.

Pokaż wszystkie opinie (28)