Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
8 października 2013

Lekarz z Jastrzębia jedzie na misję do Gwatemali

Lekarz z Jastrzębia jedzie na misję do Gwatemali
fot. to-misja.pl

W połowie października wyruszy misja medyczna do Gwatemali. Udział w niej bierze lekarz z jastrzębskiego szpitala, dr Tomasz Pohaba z oddziału urologicznego.

Misja medyczna wyruszy już 16 października. Jej uczestnicy udadzą się do szpitala La Tinga w rejonie Chulac. Oprócz Tomasza Pohaby, do Ameryki Środkowej wyjadą trzej inni lekarze - z Bydgoszczy i Torunia. Lekarz z Jastrzębia przeprowadzać tam będzie operacje z zakresu urologii i uroginekologii. Uczestnicy misji zakładają, że przez cały okres pobytu przeprowadzą łącznie około 50-60 operacji.

Wiedząc, że wcześniej organizowane były m.in. misje do Paragwaju, miejscowa kopalnia zwróciła się o pomoc do lekarzy. Kopalnia zapewni uczestnikom misji pobyt oraz pomoże zorganizować ich pracę.

- Pierwotnie za bilety lotnicze mieliśmy zapłacić z własnych pieniędzy, ale udało nam się pozyskać sponsorów, którzy za płacą za nasz lot - mówi dr Tomasz Pohaba, który na misje wybiera się w czasie bezpłatnego urlopu.

Około 57% ludzi w Gwatemali żyje w biedzie, bez dostępu do służby zdrowia. To było jednym z powodów, dla których uczestnicy misji zdecydowali się pojechać właśnie do tego kraju.

- Cieszymy się, że w naszym szpitalu są osoby, które chcą pomagać charytatywnie na misji. Pan doktor ma doświadczenie, bo uczestniczył już w misji w Paragwaju - powiedziała Alicja Brocka, z WSS nr 2.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Izba przyjęć, czyli na skróty do specjalisty? Izba przyjęć, czyli na skróty do specjalisty?

Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża? Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość10.10.2013 11:52

Można leczyć bez koperty? Teraz modna jest Dominikana.

Pan InformatorPan Informator09.10.2013 8:25

Pan doktor z Jastrzębia jedzie na misję podczas swojego urlopu (bezpłatnego). NFZ nie dofinansowuje misji medycznych.

mani09.10.2013 4:54

Czy jadą prywatnie? a może będą negocjować z NFZ że mało płaci! Jeżeli chcę iść do lekarza to kolejka od 2.00 ! bo ,,pan" dr przyjmuje tylko pięć osób,bo tyle mu fundusz zapłacił.

Gość08.10.2013 21:55

super! tylko szkoda że najpierw nie można pomóc ludziom w Polsce