Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
8 października 2013

Zakończono remont wiaduktu na Pszczyńskiej

W piątek, odbędzie się odbiór przebudowanych dróg najazdowych i wiaduktu na ulicy Pszczyńskiej. Prace finansowane były przez JSW.

Odbiór robót odbędzie się 11 października. Remont w tym miejscu rozpoczął się w kwietniu 2011 roku. W trakcie jego trwania, ruch kolejowy był czynny, dzięki czemu możliwe było transportowanie węgla ze wszystkich kopalń JSW. Pociągi z węglem jeździły sąsiednim wiaduktem, którego trasa biegnie wzdłuż jezdni południowej.

Wykonawca zlecenia (firma Skanska) musiał rozebrać istniejący wiaduktu i wybudować nowy składający się z konstrukcji płytowo-belkowej, z dwoma sprzężonymi dźwigarami głównymi, opartymi na żelbetowych podporach. W ramach zadania przebudowane zostały również drogi najazdowe na długości 1,5 km. Remontowi poddana została również sieć energetyczna. Wykonano także system odwadniania terenu (kanalizację, przepusty i otwarte rowy).

Remont finansowany był przez Jastrzębską Spółkę Węglową w ramach usuwania skutków szkód górniczych. Jego koszt to prawie 21 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
ReTiP10.10.2013 13:40

"Pociągi z węglem jeździły sąsiednim wiaduktem..." - a tramwaje wprowadzą za tydzień

Do Gość08.10.2013 20:40

Szybkość prac godna uznania. Jak widać są firmy, które potrafią pracować szybko. Proszę prezydenta Jastrzębia o zapisanie ich adresu i telefonu do ich szefa.
no Gościu. Lepiej to przelicz jeszcze raz dobry człowieku a jak wyjdzie ci to samo, to przestań zajmować się tym tematem. Czy uwzględniłeś nieprzewidziane ruchy górotworu?

Gość08.10.2013 15:09

Lepiej było by wydrążdyc tunel, niż pompowac kasę w nasyp wielkosci Beskidów.. Szkoda słów.

Gość08.10.2013 14:59

Nowy wiadukt przygotowany do sporego osiadania -budowa płytowa nasypu/podjazdu a dla mniej zorientowanych (nie każdy sie zna na budowie takiego obiektu) barierki energochłonne maja budowe segmentową - w miejscach zachodzenia na siebie bedzie wiadukt się systematycznie składał - jak długo może nawet kilka lat a może do wiosny? Otwierają 11 pażdziernika 2013 oby wytrzymał do 2 stycznia 2014 bedzie sukces że rok trzymał .

Marek08.10.2013 12:30

Za ten wiadukt powinien być prokurator. Dziennie 1 skład pociągu przejeżdża tą trasę ... Taniej by było postawić barierki i bez kombinowania i ładowania kasy... Ale nie JSW jest bogate ... najwyżej zabierze wypłaty

misiek08.10.2013 12:14

Teraz czas na ten obok :) a później... ten obok, a później...