Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
10 października 2013

Akcje JSW dalej nisko. Dziś są po 72 złote

Akcje JSW dalej nisko. Dziś są po 72 złote

W czasie giełdowego debiutu akcje JSW kosztowały 136 zł. Kiedy przestał obowiązywać dwuletni zakaz sprzedaży akcji,  ich cena spadła prawie o połowę. Dziś wynosi 72 złote.

Od lipca pracownicy JSW mają możliwość sprzedaży swoich udziałów w firmie na GPW. Niska cena nie zachęca do pozbywania się kapitału. Jednak jak twierdzą eksperci, wynika ona z dużej podaży spowodowanej uwolnieniem akcji pracowniczych.

Część pracowników Jastrzębskie Spółki Węglowej sprzedała swoje prawa do akcji pośrednikom. Nie wiadomo jaka ilość akcji przeszła w ich ręce. Żadnych danych na ten temat nie podaje zarząd JSW.

- Ten stosunkowo duży udział akcjonariatu pracowniczego w krótkim okresie może, ale nie musi wpłynąć na notowania JSW. Nie sądzę jednak, aby w dłuższym okresie miało to znaczenie - mówił pod koniec maja w rozmowie z parkiet.com, wiceprezes JSW ds. finansowych, Robert Kozłowski.

Eksperci domów maklerskich przekonują, że pracownicy często uważają akcje swojej firmy za najlepszą inwestycję. Głównym powodem takiego inwestowania jest fakt, że dobrze ją znają. Ich skłonność do sprzedawania udziałów może być niższa niż zakłada większość.

- Kolejnym psychologicznym czynnikiem jest fakt, że kurs JSW spadł o połowę wobec ceny sprzedaży w ofercie pierwotnej i pracownicy mogą liczyć, że wcześniej lub później powróci on na wyższe poziomy - mówi Paweł Puchalski, szef działu analiz Domu Maklerskiego BZ WBK.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
jas12.10.2013 11:57

stary biurowiec pełny nowy pełny przy kopalniach po 3 biurowce wszystko pełne ale zróbmy jeszcze z diamentu biurowiec i w Katowicach otwórzmy polski koks który też będzie pełny... biurokracja i dokładanie stołków familii zniszczy jsw

a11.10.2013 22:18

olsen w biurowcach na pewno... zobaczycie jak akcje skocza jak ceny wegla odbija

olsen11.10.2013 17:34

Przerost zatrudnienia , przerost przywilejów, zbyt wysokie koszty zatrudnienia (zbyt wysokie wynagrodzenia). Efekt slaba rentowność i taka właśnie cena akcji.

Gość11.10.2013 11:10

Pośrednicy to ponoć słupy, które mają gromadzić akcję i przekazywać Hindusom, którzy są zainteresowani wpływami w JSW

jan11.10.2013 6:31

Pośrednicy nieźle zbankrutują..

SJZ6510.10.2013 22:19

Trochę słabo się orientujecie, dziś 3.6% wzrost: http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/prof/spolki/notowania?wlid=3022  A tak w ogóle, najwięcej d..y swędzą tych, którzy akcji nie posiadają. Typowe......

a10.10.2013 21:31

rozwalają mnie ludzie co się im górnictwo tylko z kilofem kojarzy, myślę że na sam przenośnik zgrzebłowy do ściany o standardowej długości przodka (ok 200m) musiałbyś niezłą kumulację w lotka trafić. Rośnie podaż spada cena? Chyba spada podaż, spada cena...

Pokaż wszystkie opinie (9)