Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 października 2013

TBS Daszek do likwidacji? Tego chce PO

TBS Daszek do likwidacji? Tego chce PO
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Daszek" było jednym z tematów podczas ostatnich obrad Rady Miasta. Lokalni politycy Platformy Obywatelskiej zastanawiają się czy jest sens, żeby TBS dalej istniał.

Jedynym z zadań TBS Daszek była budowa mieszkań. Takie mieszkania kilka lat temu powstały m.in. w dzielnicy Zdrój oraz na ulicy Maruszarzówny. Od 5 lat spółka nie buduje mieszkań, a jedynie zarządza i administruje posiadanymi budynkami i lokalami. To według radnych PO za mało by był sens dalszego istnienia TBS-u.

- Miejski Zarząd Nieruchomości administruje zasobami mieszkaniowymi naszego miasta, to samo robi TBS Daszek ze swoimi zasobami. Czy jest sens dublować administrację MZN i TBS, skoro obie instytucje robią to samo? Nie ma takiego sensu - mówi radny Roman Foksowicz (PO).

Jednym z zadań, którego miało się podjąć Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Daszek" to budowa rynku w Zdroju. Plany jego budowy pojawiły się już w 2006 roku. Do tej pory inwestycja nie została zrealizowana. Powodem jest brak funduszy.

TBS Daszek wykazuje jednak dodatni bilans roczny, a dodatkowo wpłaca co roku do budżetu miasta ponad 150 tysięcy złotych podatku od nieruchomości. Jak mówił podczas sesji rady miasta prezes TBS-u, Krzysztof Warlewski, aktualnie trwają rozmowy, których efektem może być budowa nowych obiektów. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe

Nie ma już dworca w Zdroju. Został spalony i rozebrany  Nie ma już dworca w Zdroju. Został spalony i rozebrany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
gość07.11.2013 19:34

Pan prezes nie dostał się na radnego póżniej miał być na miejscu dulęby,a skończył jako prezesina tyż fajnie

ninja14.10.2013 16:39

Budować TBSy bo to obecnie najlepsze mieszkania na rynku. Polecam porównanie co się opłaca tbs czy na kredyt: http://tbs24.pl/artykuly/691-mieszkanie-z-tbs-czy-na-kredyt.html 

Gość14.10.2013 15:28

Do Gość :P jeśli chodzi o tą wodę na skrzyżowaniu to leje się od dobrych kilku lat :P

Gość12.10.2013 14:04

Olsen, wodociągi działają super, przy skrzyżowaniu Pomorskiej i Mazowieckiej woda leje się od 3 miesięcy.

olsen12.10.2013 12:56

Najważniejsze że wodociągi dobrze funkcjonują- bo dużo płacimy za wodę.

polisa12.10.2013 9:36

O, nowe osiedle nam w Jastrzębiu powstało!

Gość12.10.2013 8:49

Spółki muszą istnieć bo dają pracę i niezłą płacę rodzinom i znajomym.

Pokaż wszystkie opinie (11)