Porażka z Olsztynem 1:3. Pierwszy mecz przegrany

Sobotni mecz Jastrzębskiego Węgla z Indykpolem AZS Olsztyn zakończył się zwycięstwem drużyny z Olsztyna, 3:1. Był to pierwszy mecz Jastrzębskiego Węgla w tym sezonie PlusLigi.

Mecz lepiej rozpoczęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Po pierwszej przerwie technicznej ich rywale zdołali wyrównać na 9:9. Od tej pory toczyła się gra punkt za punkt. Na drugą przerwę techniczną gospodarze schodzili z jednym punktem przewagi. Trener Bernardi dwa razy musiał prosić o przerwę dla swojej drużyny, gdy na prowadzenie wyszli zawodnicy AZS-u Olsztyn. Ostatecznie to właśnie olsztynianie wygrali pierwszy set 22:25.

Drugą odsłonę zdominowali zawodnicy AZS-u Olsztyn (3:8). Jastrzębianie m.in. za sprawą Michała Kubiaka zaczęli nadrabiać punkty. Mało brakowało, a na drugą przerwę techniczną pomarańczowi schodziliby z punktem przewagi. Z czasem to jednak zawodnicy Lorenzo Bernardiego zaczęli wychodzić na prowadzenie i ostatecznie wygrali seta 25:20.

Początek trzeciego seta był wyrównany. Jednak lepiej na boisku radzili sobie goście (6:8). Do drugiej przerwy technicznej jastrzębianom nie udało się dogonić wyniku (11:16). Gospodarze byli bliscy wyrównania, ale AZS Olsztyn wyszedł na prowadzenie i utrzymał je już do końca (21:25).

W czwartym secie od początku toczyła się równa walka. Na pierwszą przerwę techniczną Jastrzębski Węgiel zszedł z jednopunktową stratą. Jednak przed drugą przerwą techniczną to ich rywale musieli uznać wyższość jastrzębian. Koniec tej odsłony był walką punkt za punkt. Mimo równej gry po obu stronach siatki, Jastrzębski Węgiel musiał uznać wyższość AZS-u Olsztyn. Set zakończył się wynikiem 21:25.

Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (22:25, 25:20, 21:25, 21:25)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Pajenk, Masny, Van de Voorde, Jarmoc, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Bontje, Gierczyński, Popiwczak, Filippov

Indykpol AZS Olsztyn: Dobrowolski, Buszek, Szymański, Oivanen, Hain, Łuka, Żurek (libero) oraz Łukasik