Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
15 października 2013

Jastrzębianie zebrali 62 tys. zł dla Marzeny Erm

Jastrzębianie zebrali 62 tys. zł dla Marzeny Erm

62 tysiące złotych - tyle zebrali mieszkańcy naszego akcja na rzecz chorej na raka Marzeny Erm. Zbiórki w Jastrzębiu-Zdroju trwały od czerwca do końca wakacji.

Mieszkanka naszego miasta, Marzena Erm, chorowała na nowotwór złośliwy układu chłonnego. Choroba była w trakcie remisji. Wtedy też zorganizowano zbiórkę na drogi lek, który mógł pomóc jastrzębiance w walce z rakiem. Jego koszt to 200 tysięcy złotych. Pod koniec sierpnia choroba jednak powróciła. Aktualnie 25-latka przebywa w szpitalu na chemioterapi.

- Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy przyłączyli się do kwesty. Wsparcie jakie Marzenia otrzymuje pomaga jej wierzyć, że walka z chorobą nowotworową zakończy się pełnym sukcesem - pisze w podziękowaniach Zbigniew Janakiewicz z Komitetu Społecznego Zbiórki Publicznej "Rak i Ja Marzena Erm".

Pieniądze zbierane były m.in. podczas organizowanych w mieście imprez. Wolontariusze obecni byli na Dniach Jastrzębia czy koncertach, które odbywały się w Parku Zdrojowym. 62 tysiące złotych to kwota, która została zebrana tylko na terenie Jastrzębia-Zdroju. Łączna zebrana kwota to ponad 235 tysięcy złotych. Należy dodać, że do akcji zbierania pieniędzy przyłączyło się więcej osób, m.in. Tomasz Kammel i Ula Chincz z TVP, a także Adam Małysz, Piotr Żyła i Justyna Kowalczyk. Cały czas można jeszcze licytować przedmioty na aukcjach, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc Marzenie Erm.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Z  "Korfantym" w Portugalii Z "Korfantym" w Portugalii

Hokej:  Cracovia triumfuje w Jastrzębiu Hokej: Cracovia triumfuje w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
aaa16.10.2013 11:05

Niech rodzice sprzedają te ładne BMW i kasa będzie.

Do tej pory nie mogę zrozumieć dlaczego oni nie wsparli tej akcji chociaż tym gestem!
niech mi nikt nie mówi że Marzena nie chciała im robić "kłopotu"
bo ja dla swojego dziecka sprzedałabym wszystko-byleby zdrowe było!!!!!!!
ja nie mam nic przeciwko - oczywiście trzeba pomóc , trzeba ratować!!