Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
16 października 2013

Herb na spodenkach to brak szacunku?

Herb na spodenkach to brak szacunku?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na spodenkach siatkarzy Jastrzębskiego Węgla znajduje się herb Jastrzębia-Zdroju. Nie wszyscy mieszkańcy jastrzębia są jednak zadowoleni z jego umiejscowienia. Według niektórych to okazanie braku szacunku.

Jeszcze przed sezonem, prezes drużyny, Zdzisław Grodecki, zapowiedział, że na strojach siatkarzy pojawi się herb miasta. Ostatecznie znalazł się on na tylnej cześci spodenek siatkarzy. Opinie na temat takiego umiejscowienia są podzielone. Część internautów była oburzona. Jak zaznaczyli, chcą herbu, ale na koszulce. Z tym stanowiskiem zgadza się radny Norbert Małolepszy (PiS).

- Jako mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju i radny czuję się oburzony, że herb miasta usytuowany jest na spodenkach zawodników "Jastrzębskiego Węgla". Do tego jest z tyłu. Lepiej gdyby go nie byłoby w ogóle, niż ma być w miejscu tak nienależytym. Oczywiście kibicuję wszystkim klubom z naszego miasta, ale w tej kwestii wzorem są piłkarze czy hokeiści. Herb na ich strojach jest w miejscu gdzie być powinien, na koszulce w widocznym honorowym miejscu - mówi radny.

Nie wszyscy jednak się zgadzają się z taką opinią.

- SKRA Bełchatów ma herb i napis łódzkie centralnie na tyłku i nikt nie narzeka. U nas jak zwykle, klub robi wszystko żeby zadowolić kibiców, a i tak wszyscy niezadowoleni - pisze nasza czytelniczka.

- Nie jestem sobie w stanie wyobrazić silniejszego związku klubu z miastem niż poprzez identyfikującą nazwę. "Jastrzębski Węgiel", nie Węgiel, ale Jastrzębski Węgiel. Jak dobitniej podkreślić fakt, skąd pochodzimy, dla kogo gramy, z kim się identyfikujemy? - powiedział prezes Jastrzębskiego Węgla, Zdzisław Grodecki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Młodzicy Jastrzębskiego Węgla najlepsi na Śląsku Młodzicy Jastrzębskiego Węgla najlepsi na Śląsku

Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (49)
Do kibic20.10.2013 10:07

Jak masz widzieć brak szacunku jak ty nawet nie wiesz co to jest..

Kibic18.10.2013 17:54

Chyba komuś coś się porąbało w rozumie. Nie widzę w tym żadnego braku szacunku.

Wierny18.10.2013 10:09

Zamówić nowe spodenki i po sprawie. Czekamy "prezesie" Grodecki.

Paweł18.10.2013 8:48

Tłumaczenie Grodeckiego jest żenujące. ten pan już dawno powinien odejść. A włoscy trenerzy już dawno. Co to za układ, że trzyma się tak słabych trenerów?

Gość17.10.2013 22:58

to macie teraz okazję się wykazać i zaprotestować. proponuję zrobić sondę na ten temat

hemoglobina17.10.2013 22:29

????????? o szopenie... Czy wy ludzie nie macie innych problemów z tym miastem tylko zajmujecie się herbem miasta? Jest? JEST !
Panie Małolepszy.. Pan niech się zajmie rozrywką w tym smutnym jak pi7da mieście...

Radny17.10.2013 20:26

Chciałbym poprzeć kolegę Małolepszego. My radni poprzez odpowiednią uchwałę Rady Miasta decydujemy czy ktokolwiek może użyć herbu. Na pewno nie procedowaliśmy uchwały, w której wyrażaliśmy zgodę klubowi Jastrzębski Węgiel na użycie herbu na strojach. Więc użycie tego herbu jest nie dość że w złym miejscu, to jeszcze nielegalne. Gdybyśmy otrzymali informację, że herb będzie na spodenkach stanowczo byśmy zaprotestowali.

Pokaż wszystkie opinie (49)