Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
17 października 2013

Trzy Czarne Diamenty trafiły do Jastrzębia-Zdroju

Trzy Czarne Diamenty trafiły do Jastrzębia-Zdroju
fot. UM Jastrzębie

We wtorek, w sali konferencyjnej Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego odbyło się spotkanie Kapituły Nagrody "Czarny Diament 2013". Wśród nagrodzonych znalazło się miasto Jastrzębie-Zdrój wraz z prezydentem Marianem Janecki, prezes JSW Zagórowski oraz firma Azis Mining Service z Jastrzębia.

Nagroda "Czarny Diament" przyznawana jest od 1999 roku przez Izbę Przemysłowo-Handlową Rybnickiego Okręgu Przemysłowego. Jej laureatami są najlepsze przedsiębiorstwa i instytucje oraz ludzie, którzy przysłużą się dla regionu.

W kategorii przedsiębiorców nagrodę otrzymała firma z Jastrzębia-Zdroju: Azis Mining Service. Innymi nagrodzonymi byli: kopalnia Rydułtowy-Anna, Budwak z Rybnika, Elgór + Zamet z Piekar Śląskich, przedsiębiorstwo budowlane Mazur z Rybnika oraz Zupil Andrzeja Paszendy.

"Czarnymi Diamentami" uhonorowane zostały także dwa miasta i ich gospodarze - Jastrzębie-Zdrój z prezydentem Marianem Janeckim i Rydułtowy z burmistrzem Kornelią Newy.

Nagrodzony został także prezes JSW, Jarosław Zagórowski, w którego ręce trafiła nagroda specjalna "Czarny Diament". W gronie laureatów nagrody specjalnej znaleźli się także prof. Wiesław Banyś, rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz Kazimierz Szabla, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

ZS nr 6: "Bracia i siostry niepodległej" i dwie nagrody ZS nr 6: "Bracia i siostry niepodległej" i dwie nagrody

JSW: W grudniu wypłacą barbórkę w całości. Będzie wyższa o ok. 30 proc. JSW: W grudniu wypłacą barbórkę w całości. Będzie wyższa o ok. 30 proc.

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Gość19.10.2013 12:21

po odzyskaniu terenu przez dawnych właścicieli lub ich spadkowbierców należy spodziewać się tam powstawania blaszaków typu Lidl, tak jak tego typu markety popowstawały na prywatnych, wykupionych lub wydzierżawionych gruntach (Lidl, Obi, Kaufland, Carrefour, Galeria Jastrzębie).
Już podobno jakaś droga dojazdowa dla Lidla czy też Aldi jest projektowana przez prywatną firmę.

cukiero19.10.2013 0:22

nie bredź Kazimierz, zadne żuki, tylko inwestor się wycofał. Powtarzacie te brednie o ekologach, a prawda jest taka, ze żadni prawdziwi ekolodzy się tym nigdy nie interesowali. Kilka dziewczyn z ZS nr 2 zbierało podpisy, zeby powstał tam park. Poprosiły prof. Kuśkę, żeby im sporządził jakiś raport o tych terenach, prof. Kuśka był dyrektorem ZS2 i aktywnym naukowcem - entomologiem. No i prof. Kuśka napisał w opracowaniu, społeczenie zrobionym, że są tam takie i takie gatunki drzew i zwierząt. Wymienił też jakiegoś pajęczaka, którego dawno nie spotkał, czy też nie spotkał w tej części Polski, z racji tego, ze zajmował się naukowo bezkręgowcami.
I tyle.
I rozpowszechniła to TV Kanon i powstała legenda, ze pająk blokuje inwestycje.
Nic nie blokuje żaden pająk.
Te dziewczyny z ZS 2 już są dorosłe, być może nawet nie mieszkają już w Jastrzębiu, a prof. Kuśka niestety nie żyje, rada miejska, jeszcze za poprzedniej kadencji, dopuściła do budowy tam galerii handlowej i dwóch hipermarketów, pojawił się inwestor nawet, ale się wycofał.
A CZEMU SIĘ WYCOFAŁ - bo jest niejasna kwestia własności gruntów!~!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Toczy się nawet sprawa w sądzie w tej sprawie.
Niby jest to miasta, ale nie zostało wszystko w papiórkach za komuny uregulowane i prawdopodobnie dawni właściciele lub spadkobiercy odzyskają ten teren.
Więc skończcie bredzić o ekologach i żukach i pająkach w końcu, bo się słabo robi o tego mi osobiście.

Gość17.10.2013 22:56

w każdym normalnym mieście przy dworcu autobusowym jest jakaś galeria, powinni tam zrobić drugą galerię, aquapark, coś na styl rynku choćby dwa budynki na styl kamienic prostopadle do sobie ułożone końcami ale nie stykające się, żeby było przjeście miedzy nimi z brukowanym skwerem, jakaś fontanna do tego, porobić w nich kawiarnie i z 3-4 kluby z imprezami do rana w weekendy i park czy jakiś jar, może mały staw w tym parku

Kazimierz17.10.2013 19:37

Czy są jakieś plany zagospodarowania terenu pomiędzy ul. Katowicką a ul. Śląską, dokładnie koło dworca autobusowego te tereny gdzie są nieużytki, kiedyś miała tam powstać galeria handlowa jednak ekolodzy znaleźli tam żuki objęte ochroną i miasto zaprzestało planów inwestycji, co dalej czy istnieją jakiekolwiek przesłanki by rozsądek włodarzy i decydentów przeważył i pokierował skuteczne działanie zmierzające do zagospodarowania i wykorzystania potencjału dla dobra ogółu ?

TUSO 2117.10.2013 16:28

He he, Artór ty nie dobry :)

mieszkaniec17.10.2013 10:21

Jak za komuny, nagrody, odznaczenia, akademie a w miescie stagnacja i marazm

Artór17.10.2013 9:55

Brawo Marian! Należało Ci się! Wiedziałem, że się uda!