Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 października 2013

Zobacz postęp prac na Drodze Głównej Południowej

Zobacz postęp prac na Drodze Głównej PołudniowejZobacz więcej zdjęć
fot. UM Jastrzębie

Wczoraj, 17 października, jastrzębscy radni odwiedzili teren budowy Drogi Głównej Południowej. Inwestycja idzie zgodnie z harmonogramem. Jej ukończenie planowane jest na sierpień 2014 roku.

Drugi etap Drogi Głównej Południowej będzie prowadził przez Pochwacie, ulicę Długą i Połomską, przez teren kopalni Jas-Mos, aż do Mszany, gdzie powstaje właśnie rondo. Długość drogi to 5 kilometrów.

- Ogrom robót koniecznych do wykonania przy realizacji takiego przedsięwzięcia robi duże wrażenie - powiedziała Katarzyna Wołczańska, rzecznik jastrzębskiego UM.

Obecnie trwają prace związane z przebudowywaniem urządzeń podziemnych - wodociągów, energetyki - a także budowane są wiadukty i przepusty. Drogowcy już zakończyli wzmacnianie podłoża gruntowego i przystąpili do nasypów oraz warstw konstrukcyjnych podbudowy. Układane są też pierwsze warstwy bitumiczne na drodze.

Drugi etap DGP kosztuje ponad 122 mln złotych i jest współfinansowany przez Unię Europejską w kwocie 72,8 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala

Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
mieszkaniec21.10.2013 22:27

Mieszkańcy ul.Długiej zostali bardzo dobrze potraktowani nikt w urzędzie nie chce rozmawiać i nic nie wie! a odnoga ul.Długiej jest terenem budowy przez którą przejeżdżają dziennie u muszą się czasem prosić by przejechać ciągłe problemy i utrudnienia przez budowniczych brak porozumienia z władzami! podziękowania dla urzędu i pana Prezydenta za to jak traktują ludzi.

JohnT21.10.2013 15:18

Budja obwodnice zeby mijac szerokim lukiem to miasto...

a21.10.2013 10:38

Dobrze by było gdyby położono nacisk na budowę tego ronda na Mszanie wahadło blokuje ruch w godzinach szczytu, szkoda, że nie prowadzono robót równolegle z rozbiórką mostu kolejowego byłoby mniej uciążliwości za jednym razem.

ksg20.10.2013 19:58

Rondo początkowe jest wybudowane na terenie Mszany.

ksg20.10.2013 18:06

Ten odcinek od ronda na Wodzisławskiej do Połomi to stare zwały.

?20.10.2013 8:50

przecież nie idzie przez zwały tylko obok. Zwały są wykorzystywane przez kopalnie.

Pokaż wszystkie opinie (13)