Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 października 2013

SEJ wypuści obligacje i zainwestuje w nowy blok

SEJ wypuści obligacje i zainwestuje w nowy blok
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Spółka Energetyczna Jastrzębie podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Alior Bankiem umową programu emisji obligacji do kwoty 420 mln złotych. Uzyskane pieniądze zainwestuje m.in. w nowy blok fluidalny.

Na terenie Elektrociepłowni Zofiówka powstanie nowy blok fluidalny CFB, który zastąpi wyeksploatowane jednostki twórcze. Koszt budowy to 507 mln  zł. Jak informuje SEJ, ta inwestycja ma strategiczne znaczenie dla spółki i całej Grupy JSW.

- Blok będzie produkował energię elektryczną dla Grupy JSW i odbiorców indywidualnych, a także zapewni ciągłość dostaw ciepła dla stutysięcznego miasta Jastrzębia-Zdroju - informuje SEJ.

Nowy blok zwiększy efektywność energetyczną elektrociepłowni o 30% i pozwoli na funkcjonowanie zakładu przez kolejne 30 lat. Inwestycja zmniejszy również emisję m.in dwutlenku węgla i siarki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!