Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 października 2013

Nowoczesny Peugeot 508 trafi do Urzędu Miasta

Nowoczesny Peugeot 508 trafi do Urzędu MiastaSamochód Urzędu Miasta będzie czarny
fot. peugeot.pl

Urząd Miasta wybrał już samochód, który zastąpi 10-letni pojazd. Samochodem będzie jeździł prezydent oraz inni urzędnicy.

Jastrzębski magistrat dysponował do tej pory trzema samochodami - citroenem C5 z 2008 roku, busem Citroen Jumpy z 2008 roku oraz peugeotem 406. Ten ostatni, 10-letni pojazd, został zastąpiony nowym peugeotem 508.

Aby zakupić nowy samochód, urząd musiał zorganizować przetarg, w którym ostatecznie wzięły udział trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożył dealer z Rybnika, który zaproponował peugeota 508 w cenie 104 769 złotych.

Decyzja o kupnie nowego auta podyktowana została częstymi naprawami starego pojazdu, koniecznymi do utrzymania go w należytym stanie. Urząd Miasta zdecydował, że bardziej opłaca się kupić nowe auto, które posłuży jeszcze przez kilka, a może nawet kilkanaście lat. Stary peugeot najprawdopodobniej zostanie sprzedany lub przekazany do którejś z jednostek. 

Peugeot 508 został wyprodukowany w 2013 roku. Ma między innymi czujnik deszczu, podgrzewane fotele i szyby, wbudowaną nawigację, a także system doświetlania zakrętów. Niektórzy mieszkańcy byli niezadowoleni z wysokich standardów wyposażenia zamawianego samochodu.

- Specyfikacja była przygotowywana na podstawie informacji producentów, oferujących samochody w tym przedziale cenowym, w jakim mogliśmy się poruszać. Należy w niej wyszczególnić wszystkie elementy wyposażenia, bo np. jeśli nie zaznaczymy, że ma być klimatyzacja, to jej nie będzie, mimo że normalnie znajduje się ona w standardzie; jeśli napiszemy, że chcemy mieć nawigację satelitarną, a nie podamy, że wbudowaną, to otrzymamy przenośną - tłumaczy Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Zniszczył samochód na parkingu Zniszczył samochód na parkingu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
qwert do pan sterownik24.10.2013 17:47

KOlego ile ty masz lat- 13 ?
NIe kumasz co to ironia i sarkazm.

pan sterownik do qwert24.10.2013 16:09

przybywa mieszkancow???to bardzo ciekawe bo od lat 90 liczba ta stale maleje, moze sie pomyliles/as i miales/as na mysli kilogramy na wadze ktore ci stale przybywaja od siedzenia na kompie i wypisywania bzdur???

qwert23.10.2013 20:53

cd...

a ze za 30 lat czeka nas los Detroit, kiedyś potęgi przemysłowej to nasi włodarze maja głęboko w ...
Chociaż oni może i chcieliby coś zmienić ale skąd nauczyciel czy związkowiec ma wiedzieć jak dbać o długofalowy rozwój miasta.

To nie ich wina więc, TYLKO WASZA drodzy mieszkańcy!
Na wybory nie chodzicie a jak idziecie to głosujecie na nauczycieli, katechetki, emerytów itd.

qwert23.10.2013 18:28

Odczepcie się od p. prezydenta.
Zasłużył sobie.
Miasto się rozwija, przybywa mieszkańców, powstają nowe zakłady pracy, znakomicie wykorzystujemy położenie blisko autostrady:)

Czego oczekiwać bo osobach, które całe życie garściami biorą z budżetu.
Po 11 latach niektórzy stracili kontakt z rzeczywistością.

do hipokryzji23.10.2013 15:27

Mój wujo chrzestny też nie bierze kredytów, oszczędności trzyma w skarpecie i jest z tego bardzo dumny. W skarpecie ma przeszło 100 tysiaków i tym się chwali na imprezach rodzinnych. I co z tego, że mieszka w ruderze, nie ma auta, żony, dzieci.. ON się liczy, a przyszłość ma w ..głębokim poważaniu.

jaaaaa23.10.2013 13:21

OKRADŁ przedszkolaków z zajęć dodatkowych- angielski, rytmika, plastyka itp... to na nową furę się uzbierało. Przecież edukacja dzieci nikomu nie potrzebna- polska potrzebuje głąbów do łopaty za 4 zł/godz. nie wykształconej młodzieży!
Bzianecki! naciesz się furą za MOJE pieniądze, bo mam cichą nadzieję, że to ostatnie twoje kursy tym peżotem ;)

hipo_kryzja23.10.2013 12:57

Skoro miasta na nic nie stać i ciągle nam mówią o oszczędzaniu, to może zaciągnęli w końcu jakiś kredyt na tą furę? Bo to tak głupio nie brać kredytów na inwestycje, rozwój itp (zwłaszcza jak na nie stać) i chwalić się, że się nie jest zadłużonym. To może chociaż na nową furkę dla naszego wesolutkiego słoneczka z bzia wzięli mały kredycik..?

Pokaż wszystkie opinie (34)